DEKORATİF POLİÜRETAN KAPLAMA

 Kategori: Epoksi Zemin Kaplama

Dekoratif poliüretan kaplama genellikle estetiğin ve şıklığın ön plana çıktığı alanlarda mağazalarda, ofislerde, AVMlerde vs. kullanılır. Poliüretan dekoratif zemin kaplama da zemine talep edilen her türlü kareografi yapılır. Temizlenmesi kolay olup, her rengi mevcuttur.

Dekoratif poliüretan zemin kaplama esnek oluşu, epoksi kaplamalarda olduğu gibi ek yeri ve derz olmamasından dolayı bir bütün olması, renk yelpazesinin geniş oluşu RAL – K-5 nedeniyle tercih edilmektedir.
Seramik, fayans, mermer, granit, beton, ahşap, gibi tüm yüzeylere mükemmel aderans (yapışma) sağladığı için her alanda kullanma özelliğine sahiptir. Dekoratif poliüretan zemin kaplama mağaza, showroom, galeri, sahne, AVM, ofis, konut, kreş, okul, spor salonları, gibi etkinliklerin yoğun olduğu estetiğin arandığı mekanlarda kullanılan uzun ömürlü zemin kaplamasıdır.
Dekoratif poliüretan zemin kaplamasını ekonomik ve çok ucuz olarak zeminlerinizde görmeniz mümkündür. Değişik uygulama teknikleri mevcut olan dekoratif poliüretan zemin kaplamanın en ekonomik olan sürme tekniği (coating-rulo) ile uygulanan şeklidir. Dekoratif poliüretan zemin kaplamanın m2 fiyatı seramik, fayans gibi kaplamalardan daha ucuza mal edildiğini de anımsatmak isteriz.
Dekoratif poliüretan zemin kaplama Self leveling, (kendiliğinden yayılan) mortar (dökme) multilayer (çok katmanlı) uygulama teknikleri ile zeminlerinizde hayal ettiğiniz tasarımları görmek için bizi aramanız yeterlidir.
Dekoratif poliüretan zemin kaplamasını diğer zemin kaplama ürünlerinden ayıran özelliği ise dekoratif zemin kaplamanın elastik, esnek ve daha yumuşak dokulu olmasından kaynaklanmaktadır. Dekoratif poliüretan zemin kaplamalarla zeminlerde grafik tasarımla çıkarılan şablonlar sayesinde veya serbest çizim tekniği kullanılarak elde edilen resim, karaografi, logo, yazı, gibi çalışmalar deforme olmadan uzun yıllar özelliğinden hiç bir şey kaybetmeden kullanılır.
Sizlerin isteği doğrultusunda zeminlerinizi çok parlak, yarı mat veya tam mat olarak tasarlamak dekoratif poliüretan zemin kaplama ile mümkündür. Duvarlarda ve tavanlarda kullandığımız poliüretanlar aynı epoksi boyalarda olduğu gibi yıkanıp, silinebilir özelliğine sahiptirler. Zeminlerinizdeki tasarımlarınızın kalıcı olması, yıpranmaması, çizilmemesi, parlaklığından taviz vermemesi dekoratif poliüretan zemin kaplamanın avantajlarıdır.
Bir mekanın konsept bütünlüğünü sağlamak için zeminlerinde, tavanlarda ve duvarlarda poliüretan kaplama yaparak oluşturmak mümkündür.
Poliüretan reçineler doğası gereği mat görünümlü esnek ve elastik kaplamalardır. Uygulaması yapılarak zemine döşenen poliüretan kaplamanın üzerine poliüretan boya çeşitleri son katman olarak kullanıldığında mat görüken poliüretan zeminin şekil değiştirerek, son derece parlak, göz alıcı zeminlere dönüştüğünü göreceksiniz.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Tavsiye edilen yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

dekoratif epoksi zemin kaplama1epoksi emprime astar1