Endüstriyel poliüretan kaplama dinamik ve statik hareketlere maruz kalan yapılarda zeminde oluşan çatlakları tolore ettiğinden dolayı tercih sebebidir. Endüstriyel poliüretan kaplamanın Ortalama film tabaka kalınlığı 3-5mm arasıdır. Endüstriyel poliüretan zemin kaplama Her türlü araç trafiğine ve yoğun çalışma ortamına dirençlidir. Temizlenmesi kolay olup, her rengi mevcuttur.

Endüstriyel poliüretan zemin kaplama çalışma ortamındaki sürtünme,aşınma ve tonaj katsayılarının hesaplanması sonucu fiziksel güçlendirme, paslanma direncinin üst seviyeye çıkarılması, mekanik aşınmalara karşı zemin betonunun korunması istenilen sanayi tesisleri , üretim, fabrika, gıda sektörü, sağlık hizmeti veren kurumlar, otomotiv sektörü, ilaç sanayi, atölyeler, depolar gibi iş ve yaşam alanlarında kullanılan uzun ömürlü sanayi tipi endüstriyel zemin kaplama çeşididir.
Endüstriyel poliüretan zemin kaplama diğer epoksi ve poliüretan zemin kaplama çeşitlerinde olduğu gibi ek yeri olmayan lamine (eksiz, derzsiz) zeminle bütünlük sağlayan kaplamadır. Bu nedenle mekanik, Kimyasal ve fiziksel dayanımı üst seviyededir.
Endüstriyel poliüretan zemin kaplamanın tamiri kolay, temizliği pratik, bakımı ekonomiktir.
Endüstriyel poliüretan zemin kaplama sanayi tesisleri başta olmak üzere yoğun trafiğin ve ürün stoklamasının yapıldığı zeminlerde kullanıldığı için genel olarak mortar poliüretan zemin kaplama (dökme) multilayer poliüretan kaplama (çok katmanlı) veya self leveling poliüretan zemin kaplama (kendiliğinden yayılan) sistemlerle uygulanır. Yapılan uygulama orta kalın ve kalın sınıfına girmektedir.
Endüstriyel poliüretan zemin kaplamanın final katı istenilen özelliklere göre tasarlanır. Camsı düz yüzeyli parlak zemin elde etmek mümkün iken istendiği taktirde grenli, tekstürlü (portakal kabuğu görünümlü) finaller yapmak mümkündür.
Endüstriyel poliüretan kaplama iyi bir beton koruyucudur. Çalışma ortamındaki titreşimlere (vibrasyon) dayanımlıdır. Betonu korozyona uğratacak alkali, yağ, fiziksel ve mekanik darbelerden korur. Endüstriyel poliüretan kaplama iş güvenliği ve iş sağlığı açısından da önemli bir unsurdur. Endüstriyel poliüretan zemin kaplamasının hammaddesi olan polimer poliüretan reçinenin üretim prosesindeki ajanlar sayesinde kaymazlık ön plana çıkar. Kaymazlığı sayesinde güvenli yürüyüş ve güvenli çalışma ortamı sağlar. Ürettiği dia elektrik sayesinde havada uçuşan toz moleküllerini üzerine çekerek, tozumasız bir ortam oluşturur. Çalışma alanı içerisinde yaya yolunu, araç yolunu farklı renklerle ayırır, bu özelliği sayesinde kaza riskini ortadan kaldırmasını sağlar.
Çalışma yoğunluğu ve taşıyacağı yük hesaplandığında 2 kompenantlı veya 3 kompenantlı zenginleştirilmiş uygulama teknikleri mevcuttur. Poliüretan kaplama uygulaması tamamlandığında yapılan uygulamanın üzerine sürtünme ve aşınma katsayısı direncini zirveye taşıyan poliüretan boya ile korumak endüstriyel poliüretan kaplamasının vazgeçilmez temel taşıdır.
Yeni ürünümüz olan parlak, yarı mat, tam mat gibi versiyonları bulunan Cover markası adı altında satışını ve uygulamasını yaptığımız koruyucular uygulanan endüstriyel poliüretan zemin kaplamanın üzerine uygulandığında yapılan uygulamanın ömrü artar, çizilme, aşınma, yıpranma, deformasyonlar gibi olumsuzluklar tamamen ortadan kalkar. Özellikle endüstriyel kaplamalarda aşırı yüklenmeler olduğundan dolayı zemindeki kaplamanın performansını artırmak, ömrünü uzatmak, fiziksel ve mekanik direncini üst seviyeye çıkarmak için koruyucu kullanımını ısrarla tavsiye etmekteyiz.
Endüstriyel poliüretan zemin kaplamanın m2 fiyat maliyetleri yapılacak metrajların büyüklüğüne ve yapılacak uygulamanın teknik sistemine göre değişmektedir. Sanılanın aksine diğer zemin kaplama ürünleri ile karşılaştırıldığında aralarında ciddi bir para farkı olmadığını göreceksiniz.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime