Epoksi boya tek başına zemin kaplaması yapabilen bir boya türüdür. Hafif yaya trafiği olan ofis, atölye,özel otopark,konutlarda kullanılır. Epoksi boya kaplamanın da bir çok avantajları mevcuttur. Kullanıldığı alana estetik katar,tozumayı engeller,kısmen su yalıtımı yapar. Epoksi boya kaplamanın Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir.

Epoksi boya kaplamalar Tozumanın istenmediği çalışma ortamlarında, Tekstil atölyeleri,otopark, Ofis yaya trafiğinin olduğu mekanlarda, görselliğin ön plana çıktığı mağaza ve showroomlar yaşam ve çalışma alanlarında kullanılan çok amaçlı ince sınıfına giren kaplamadır.
Zeminlerde en ekonomik uygulamalar epoksi boya kaplamalar ile mümkündür. Epoksi boya m2 fiyatı seramik, fayans gibi sık kullanılan kaplamalardan daha uygundur.
Genellikle sürme tekniği ile (rulo) uygulanır. Kullanım amacına veya film tabaka kalınlığı istenilen zeminlerde Self Leveling tekniği (mala) ile de uygulama yapılmaktadır.
Epoxy boya kaplamalar zeminle beraber düşeylerde (duvarlarda) sıklıkla kullanılır. Hijyenin ön plana çıktığı laboratuar, hastane, Klinik, Mandıra, Gıda üretim Tesisleri, gibi bir çok üretim ve çalışma alanlarının duvarlarında antibakteriyal olmasından dolayı kullanılır.Epoksi Boya Kaplama yapılmış duvarlar suyla yıkanılabilinir, silinebilinir, bir çok Alkali ve Kimyasallardan etkilenmez, bakteri üremesini engeller.
Epoksi boya kaplama ekonomik olduğu kadar kullanışlı bir epoksi boya kaplama çeşididir. Avantajları bir hayli fazladır. Maliyeti göz önüne alındığında beklentilerinin üstünde bir performans gösterir.
Düşük maliyet ile epoksi boya uygulama yapılması kriterlerine uyan her türlü zemin ve duvarlarda epoksi boya kaplama yapılması uzun vade de karlı ve doğru bir yatırımdır.
Zeminde kullandığımız epoksi boyalar sanayi sektöründe kullanılan epoksi boyalar değildir. Sanayi sektöründe kullanılan epoxy boyalar genelde solvent ihtiva eden veya yoğunlukları düşük film tabaka kalınlığı yapmayan sanayi tipi epoksi boyalardır. İnşaat grubu zemin epoksi boyaları epoksi kaplama reçineleri kadar yoğun sürtünme ve aşınma mukavemeti yüksek olan boya türüdür.
Sağlam ve düzgün bir beton zemine epoksi boya uygulaması yaparak uzun ömürlü bir zemin elde etmek pek tabi mümkündür. Kısacası epoksi boya tek başına zemin kaplaması yapabilen zemin boyasıdır.
Öte yandan epoksi kaplama yapılmış bir zemine desen, dekor vermek amacıyla da epoksi boya kullanımı sıklıkla tercih edilen sistemdir.
Zamanla parlaklığını yitirmiş görselliği hoş olmayan epoksi kaplamanın üzerine epoksi boya yaparak ekonomik bir bütçe ile zemini yenilemeniz mümkündür.
Epoksi boya kaplama yapılacak zemin betonun sağlam ve kaliteli oluşu üzerine kaplanacak epoksi boya kaplamanın da uzun yıllar deforme olmadan hizmet vermesini sağlar. Zemindeki beton gevşek ve tozuyan bir beton ise alt yapı hazırlığı olarak Epoksi esaslı bağlayıcı kimyasallarla zemin betonunu güçlendirmek gerekir. Şirketimiz zemin betonu güçlendirme uygulamalarını yapmakla beraber beton güçlendirici ürünlerin satışını da yapmaktadır.
Epoxy boya kaplamalar da renk alternatifi geniştir. Her türlü konsepte uygun epoksi boya kaplama uygulamamız mevcuttur.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime