Epoksi Fiyatları

 Kategori: Epoksi Kaplama, Epoksi Zemin Kaplama

EPOKSİ KAPLAMA M2 MALİYETİ KAÇ PARA’DIR

HİZMET ÜCRETİ (EUR) ($) TL.? 

EPOKSİ KAPLAMA FİYATLARI:

İlk önce şu konuyu sizlerle paylaşmayı istiyorum. Epoksi veya diğer yer ve zemin kaplama ürünleri euro (EUR)veya ($) dolar (USD) olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizin para birimi TL. olmasına rağmen neden döviz cinsi ile bize fiyat veriyorsunuz sorusunun cevabı şudur. Türkiye’de reçine bazlı döşeme veya kaplama reçine, ürün imalatı yoktur. Tüm meslektaşlarımızın ve bizim kullandığımız kaplama ürünleri, reçineler yurt dışından gelmektedir. Yani epoksi veya diğer benzer yer kaplama ürünleri yurt dışı menşelidir. Türkiye’de yerli diye adlandırılan epoksi reçinelerin de tamamı ithal üründür. Ülkemizde yurt dışından gelen epoksi reçineler sadece renklendirilerek piyasaya sürülmektedir. Dolayısı ile yerli epoksi üretimi ülkemizde mevcut değildir. Bu ürünler yurt dışından döviz cinsi ile geldiği için günlük döviz kur opsiyonu göz önüne alınarak döviz cinsinden ücretlendirilip, fiyatlandırılmaktadır.

Epoksi Fiyatları 2020

Ekonomik bir epoksi boya kaplama m2 birim fiyatı yani 1 metresi her şey dahil anahtar teslimi 4 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak  28,00 TL. denk gelmektedir. Genellikle tekstil atölyelerinde, antrepolarda, ilaç depolarında, otoparklarda küçük işletmelerin zeminlerinde vs. sıklıkla kullanılmaktadır. (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci vardır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti orta seviyededir.

EKONOMİK HİBRİT SİSTEM Epoksi kaplama m2 birim fiyatı her şey dahil anahtar teslimi 5 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak 35,00 TL. denk gelmektedir. Hibrit sistem farklı reçinelerin sonlanmış halidir. Hibrit sistemdeki amaç yapılan epoksi, poliüretan veya poliürea kaplamanın isteğe bağlı olarak kimyasal direncinin zenginleştirilmesi veya sürtünme ve aşınma kat sayısının en üst noktaya getirilmesi,  açık alanda ise doğa olaylarından zarar görmemesi, güneş ışınlarından etkilenmemesi için farklı reçineler ile ucuz final yapılmasıdır.  (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci vardır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti üst seviyededir. Açık otoparklarda, teraslarda, atölyelerde, antrepolarda, imalathanelerde, lojistik depolarda, Kimyasal direncin istendiği ortamlarda, ilaç sanayisinde, laboratuvarlarda vs. kullanılmaktadır.

Epoksi Fiyatları İstanbul

PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNÜMLÜ EPOKSİ kaplama m2 birim fiyatı her şey dahil anahtar teslimi 6 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak  42,00 TL. denk gelmektedir. Portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama diğer adı ile grenli epoksi kaplama sürtünme ve aşınma direnci en üst seviyede olan bir epoksi reçine türü olduğundan dolayı yoğun araç trafiği olan otoparklarda, fabrika zeminlerinde, imalathanelerde, atölyelerde, depolarda, entegre tesislerinde, lojistik depolarda, tozuma istenmeyen ortamlarda,otomotiv sektöründe, ilaç sanayide, mağazalarda, AVM’lerde vs. kullanılmaktadır.  (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci vardır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti üst seviyededir.

SELF LEVELİNG EPOKSİ KAPLAMA  m2 birim fiyatı her şey dahil anahtar teslimi 8 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak 56,00 TL. denk gelmektedir.   Düz camsı ve parlak bir görünüme sahiptir. Orta ölçekli bir kaplama türüdür. Genellikle hijyenin ve steril bir ortamın istendiği hastane, klinik, dispanser, laboratuvar, gibi sağlık hizmeti verilen kurumlarda, gıda stoklama ve gıda üretimi yapılan işletmelerin zeminlerinde, depolarda, antrepolarda, lojistik depolarda, otomotiv sektöründe, ofislerde, kreşlerde, okullarda, mağazalarda, AVM’lerde, atölyelerin zeminlerinde sıkça kullanılmaktadır. (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci vardır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti üst seviyededir.

ENDÜSTRİYEL EPOKSİ KAPLAMA m2 birim fiyatı her şey dahil anahtar teslimi 10 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak 70,00 TL. denk gelmektedir.  Düz camsı self leveling veya portakal kabuğu finalli bitirilen endüstriyel epoksi kaplama dayanıklılık ve sağlamlık açısından diğer kaplamalara nazaran bir adım öne çıkmaktadır. Özellikle fabrika, zavod zeminlerinde, sanayi tesislerinde, forklift ve transpalet trafiği çok olan lojistik depolarda, atölyelerde, deri sanayisinde, imalathanelerde, uçak hangarlarında, otomotiv sektöründe vs. kullanılır.  (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci vardır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti üst seviyededir. İçerisine farklı materyaller girilerek, Daha da zenginleştirilmesi, dayanım ve direnç katsayısını yükseltmek mümkündür.

Epoksi Fiyatları Nekadar

ZIMPARA YÜZEYLİ (KAYMAZ EPOKSİ KAPLAMA m2 birim fiyatı her şey dahil anahtar teslimi 8 euro civarındadır. Bugünkü döviz kurunu 7,00 TL. baz alırsak  56,00 TL. denk gelmektedir.  Adından da anlaşılacağı üzere bitmiş hali kullanılmamış zımparayı andırdığından bu adı almıştır. Zemin beton plağını koruduğu gibi güvenli sürüş ve güvenli çalışma ortamı sağlar. Kaymazlık derecesine göre dane çaplı kuvars kum desteği ile kaymaz epoksi kaplama imalatı yapılır. Kullanım yerleri, otopark ve garaj rampaları, kaymazlık istenilen ıslak zeminler, Hayvan hastaneleri, dökümhane zeminleri, çapaklı imalat yapılan fabrika ve atölyeler vs.   (Yaya, transpalet, forklift ve araç trafiğine uygundur. Mekanik ve fiziki direnci üst seviyededir. Sürtünme ve aşınma direnci mükemmeldir.  İçerisine farklı materyaller girilerek, Daha da zenginleştirilmesi, dayanım ve direnç katsayısını daha da yükseltmek mümkündür.

Yukarıdaki epoksi kaplama sistemlerinin fiyatlarını gördükten sonra seramik, fayans döşeme, mermer, granit, parke  vs. gibi zemin döşeme ve kaplamalarının epoksi kaplamadan daha pahalı olduğunu gözlemlemişsinizdir. Bu fiyatlar 1 m2 anahtar teslimi epoksi kaplama fiyatlarıdır.  Güncel ucuz ve ekonomik epoksi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merak ettikleriniz, sormak istedikleriniz veya zemin kaplama uygulama ihtiyaçlarınız olduğu taktirde bize sitelerimizdeki mail adreslerinden

mavidamlaepoksi@gmail.com

bilgi@mavi-damla.com 

info@epoksizeminkaplamam.com

sabit ve mobil telefonlarımızdan 0216 527 41 10 – 0533 350 44 81 ulaşmanız mümkündür.

Şehir içi keşif ve analiz hizmetlerimiz ücretsizdir.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

STONE'ART NEDİR?Epoksi Nedir