Epoksi macun epoksi yapılacak zeminin çatlak ve tamirlerinde kullanılan üründür. Epoksi kaplama yapılacak zemin yüzeyindeki deformasyona uğrayan bölgeler ve çatlaklar epoksi macun ile dikiş atılarak tesviye edilir. Ayrıca epoksi macun düşey ve yatayların birleştiği alanlarda şişe dibi veya balık sırtı pah uygulamalarında da kullanılan sert ve sağlam bir kimyasaldır.

Bilindiği üzere epoksi reçineler iyi bir yapıştırıcıdır. Epoksi macun ise epoksi reçinenin iyi yapıştırıcı olması sebebiyle geliştirilmiş, dolgulu, takviyeli, zenginleştirilmiş epoksi harç olarak ta tabir edebileceğimiz tamir ve dolgu malzemesidir.
Değişik amaçlarla değişik alanlarda kullanımı olan epoksi macun zeminlerde oluşan deformasyonların tamirlerinde sıklıkla kullandığımız sağlam bir üründür.
Epoksi veya poliüretan zemin kaplama uygulamaları öncesi zemin betonundaki çatlakların V şeklinde açılmasından sonra tamir edilmesi (dikiş) epoksi macun ile yapılmaktadır. Epoksi macun o kadar sağlam ve kuvvetli bir yapıştırıcıdır ki zemin betonunda ilerde çatlama söz konusu olduğunda epoksi macun ile tamir edilen dikiş çalışması yapılan çatlakların bir daha çatlaması ve açılması söz konusu bile değildir.
Zemin ile duvarların birleşim noktalarına yaptığımız hat boyu şişe dibi veya balık sırtı pah (radüs) uygulamaları da epoksi macun kullanarak yaptığımız imalatlardandır.
Her türlü zemin kaplama öncesi bozuk, aşınmış, çukurlaşmış bölgeleri onarmak, tamir etmek epoksi macun ile mümkündür. Epoksi boya veya kaplama yapılacak zeminlerdeki pürüzlenmeleri epoksi macun kullanarak düz bir konuma getirmek gereklidir. Epoksi macun alt yapı oluşturmaya olanak sağlayan zemini düzelten uygulama öncesi zemini sorunsuz konuma getiren epoksi esaslı zenginleştirilmiş dolgu ve tamir reçinesidir.
Özellikle sağlık ve gıda üretimi yapan hizmeti veren kurumların zeminleri ile duvarlarını bir bütün haline getirmek için yapılan pah (radüs) uygulamaları epoxy macun kullanılarak yapılır. Bu sayede duvar ile zeminler arasında bakteri üremesi toz, sıvı, nesne, pislik, kir kalması söz konusu değildir.
Mavi Damla Epoksi Kaplama Sistemleri yani şirketimiz uzun ömürlü ve istediğiniz şartlara haiz konuma gelmesini arzu ettiğiniz zeminlerinizde her daim sizlerin yanındadır. Yapıların, yaşam ve çalışma alanlarının vazgeçilmezi konumuna gelen epoksi, poliüretan, polyaspartik gibi zemin kaplama ürünlerinin satışı, uygulaması şirketimizin ihtisas sahibi olduğu iş koludur.
Yaptığımız iş her türlü araç ve yaya trafiğinden etkilenmeyen kimyasal ve alkali dayanımlı, fiziksel ve darbelere son derece dayanımlı zeminlere sahip olmanızı sağlamaktır. Google veya Yahoo gibi sıklıkla kullandığımız evrensel arama motorlarında epoksi kaplama, epoksi zemin kaplama veya zemin kaplama olarak yaptığınız aramalarda karşınıza ilginç firmalar çıkmaktadır.
Her sektörde olduğu gibi yapı kimyasalları satış ve uygulama sektöründe de vasıfsız, ürünü ve uygulamayı bilmeyen kişiler mevcuttur. Sanal ortamda epoksi kaplamanın m2 fiyatı bizde 6 TL. Epoksi boyanın m2 fiyatı 5 TL. diyerek insanları yanıltan, arandıktan sonra o fiyatlar bizim eski fiyatlarımız diyen kişiler ne yazık ki mevcuttur.
Aldanmayınız bu sektörü kendisine meslek edinmiş referanslı, iş bitirimleri olan mavi damla epoksi kaplama ltd. şti. gibi şirketlerle kontak kurarak sorunsuz uzun ömürlü zeminler kullanın.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime