EPOKSİ SON KAT KAPLAMA NEDİR?

 Kategori: Epoksi Kaplama, Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi son kat kaplama zemin betonunun konumu doğrultusunda her türlü alt yapısı bitirilmiş final katı olarak planlanmış son kat kaplamadır. Web sayfamızda epoksi kaplamanın katmanlarını ve çeşitliliğini sıralamamızdaki amaç müşterilerimizin epoksi kaplama konusunda bilinçli olmasını sağlamak ve epoksi kaplamayı kusursuz olarak anlatabilmektir.

Zemin betonunun konumu göz önüne alındıktan sonra istek ve talepler doğrultusunda çok zengin bir son kat epoksi kaplama teknik ve uygulamalarımız mevcuttur.

Epoxy son kat kaplama çeşitleri bir hayli fazladır. Self Leveling Düz parlak camsı, yarı mat veya tam mat bitişli son kat epoksi kaplama, Mortar son kat kaplama, multilayer son kat kaplama, Portakal Kabuğu Görünümlü (Grenli-Tekstürlü) son kat epoksi kaplama, Antistatik (İletken) Bitişli son kat epoksi kaplama, Tasarım çalışması yapılmış Dekoratif bitişli son kat epoksi kaplamalar, Naturel, (Şeffaf) bitişli son kat epoksi kaplamalar,Zımpara yüzeyli bitişli son kat epoksi kaplama, vs. sınıflandırabiliriz.

EPOKSİ SON KAT KAPLAMA UYGULAMA

Katagorilere ayırdığımız bu son kat epoksi kaplamalarının hepsinin farklı bir özellikleri vardır. Örneğin İletken epoksi ortamda bulunan elektrik enerjisini kendi üzerine çekerek sağlıklı ve rahat bir çalışma ortamı sağlanmasına olanak sağlar.

Mortar olarak adlandırdığımız son kat epoxy kaplama ise endüstriyel zeminlerde kullanılan kalın sınıfına giren dökme sistemdir. Mortar son kat uygulama ağır sanayi tesisleri, lojistik depoların zeminlerinde betonun korozyona ve deformasyona uğramasını engellemek için kullanılır.

Naturel yani şeffaf son kat epoksi kaplama zemin betonunun daha nesnel daha net görülmesini sağlar ve ortama farklı bir estetik katar.

Zımpara yüzeyli son kat epoksi kaplamalar özellikle araç rampaları için tasarlanmış güvenli sürüş için vazgeçilmez kaplamadır.

Portakal Kabuğu görünümlü son kat epoksi kaplama sanayi tipi epoksi kaplama olduğu için sürtünme ve aşınmanın çok fazla olduğu otopark zeminlerinde ve lojistik depolarda tercih sebebidir.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

Epoksi Zemin Kaplama Nedir