Epoksi Yer Döşeme Çeşitleri Nasıl Seçilir?

 Kategori: Epoksi Kaplama

Epoksi yer döşemelerde kalıcı, uzun süre özelliğini yitirmeyen zeminler elde etmek için zeminin üzerine gelecek trafiğe ve kullanım yoğunluğuna göre sistem belirlemek gerekmektedir. Çağımızın bir ihtiyacı haline gelen yer döşemelerinde doğru sistem belirleyip, kullanıma uygun kaplamayı yaptırmak önemlidir. Yani en kullanışlı yer döşemeyi seçmek doğru ve isabetli karar vermenizle ilişkilidir. Tüm kaplama çeşitleri kullanışlı ve uzun ömürlüdür önemli olan zemin etüdü ve üzerinde olaşacak trafik yükünün hesap edilerek ona göre epoksi yer kaplama çeşidi seçilmesidir.

Epoksi yer kaplamanın bir çok çeşidi mevcuttur. Sadece yaya trafiğinin olduğu ofis, kreş, kuaför, mağaza, showroom vs. gibi işletmelerin yer döşemelerinde epoksi boya doğru bir seçimdir. Epoksi yer döşemesi çok ekonomik olduğu gibi ucuz yer döşeme fikirlerinin en rağbet görenlerindendir. Sadece yaya trafiğinin olduğu zeminlerde uzun süre deforme olmaz ve işletmenize ayrı bir güzellik katar.

Transpalet, forklift ve farklı araçların üzerinde çalıştığı fabrika, lojistik depo, atölye, üretim hane vs. gibi tesislerin zeminlerinde ise endüstriyel olarak adlandırdığımız sürtünme ve aşınma katsayısı daha yüksek tiksotropik epoksi çeşitleri tercih edilmelidir. Yer zemin döşemeyle alakalı merak ettiğiniz veya aklınıza takılan ne varsa 0216 527 41 10 – 0533 350 44 81 buradayız.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

ULTRAVİYOLE (GÜNEŞ) IŞIKLARINA DAYANIKLI EPOKSİ VEYA BENZER BOYA VAR MIDIR?