Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

 Kategori: Epoksi Kaplama

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI VE ÇEŞİTLERİ

EPOKSI ZEMIN KAPLAMA NEDIR?

Termosetler ailesinden kimyasal bir reçinedir. Suya, aside, alkaliye ve bir çok farklı kimyasallara karşı dirençlidir.  Sistem doğru kurgulanır ve doğru işçilik, doğru uygulama yapıldığında çok uzun ömürlüdür.  Epoksi kaplama yapılması için hazırlanan sıvı iki ayrı bileşimin homojen ve ölçülü karıştırılmasından meydana gelir. Elde edilen karışımın hava sıcaklığına göre portlayft ömrü 20 dakika ile 40 dakika arasında değişkenlik gösterir. Epoksi zemin kaplama reçinesindeki moloküller oksijen içerir. A kompenant olarak adlandırdığımız epoksi reçine B kompenantı ile birleştiğinde polymer meydana gelir. Sıvı halde iken katı konuma gelmesi hava sıcaklığı ile alakalı olup, ortalama katı hale gelmesi 8 saat civarıdır. Trafiğe açılması 48 saat tam kürlenmesi ve mekanik direncinin istenildiği düzeye gelmesi 7 gündür. Nihai kürlenme süreci ise 28 gündür.

 

EPOKSI NEDİR? EPOKSİ REÇİNE VEYA EPOKSİ BOYA NERELERDE UYGULANIR?

Günümüzün teknolojisi hızla ilerlemektedir. İnşaat teknoloji ile birlikte Yapı Kimyasalları yani epoksi gibi reçineler de bu teknolojilere ayak uydurarak gelişimlerini sürdürmektedirler. Günümüz yapılarında epoksi veya poliüretan, polyurea girmeyen sektör hemen hemen yoktur. Yapıların çevresel etkilere karşı daha dirençli olması inşaat sektörünün hedeflerinden en önemlisidir. Epoksi zemin kaplama doğal olaylara (aşırı güneş ışıklarına, rüzgara, ani ısı değişikliklerine, karlanma, don ve çözülme) koşullarına en dayanıklı olduğunu ispatlamıştır. Ayrıca zemine üstün yapışma gücü, sürtünme ve aşınma dayanımı, estetik ve görsel olarak şık olması iç veya dış mekanlarda kullanım oranını her geçen gün artırmasına sebep olmuştur.

 

EPOKSİ KAPLAMANIN KULLANILDIĞI SEKTÖRLER

Demir donatılarının yapıştırılmasında, Kolon ve beton güçlendirmesinde, Taş,seramik, her türlü madeni materyalların yapıştırılmasında, Betonarme de, demir ankraj işleminde, demir filiz imalatında, en yoğun olarak da zemin betonunu koruyucu olarak zemin kaplama uygulamalarında kullanılır. Alkali ve kimyasal dirençli olduğundan dolayı sıvı – katı atık havuz ve depolarında, Yapı güçlendirme amacı ile kolon kiriş ve taşıyıcı betonlarda, çatlak dolgularında, hijyen olduğundan ötürü hastane laboratuvar, klinik, mandıra, havuz, çamaşırhane duvarlarında kullanılan yıkanabilinen uzun ömürlü ve en önemlisi ekonomik olduğundan tercih edilmektedir.

.

EPOKSI ZEMIN KAPLAMA VE EPOKSİ BOYA UYGULAMALARININ AVANTAJLARI

Bir çok Kimyasallara karşı dayanıklı ve dirençlidir,

Sürtünme ve aşınma katsayısı diğer boya ve kaplama malzemelerine göre bir hayli fazladır,

Eskitme, natürel, dekoratif, şeffaf, veya farklı estetik zemin kaplama tasarımları yapmaya elverişlidir,

Temizliği kolay olup, güç ve saat yönünden tasarruf edilmesine katkı sunar,

Kapalı gözenekli olduğu için her hangi bir sıvı içerisine nüfus edemediği için hijyeniktir.

Talep edildiği veya ihtiyaç halinde içerisine farklı materyal ve Agregalar girildiğinde kaymaz, zımpara görünümlü, güvenli yürüme ve güvenli çalışma ortamı sağlar,

Görsel olarak mekana veya ortama farklı bir renk katar, şık ve estetiktir,

Mavi Damla Epoksi kullanım durumuna beton kalitesine göre sistem belirleyen ve uzun ömürlü ekonomik uygulamalar sunan, referanslı, tecrübeli, zemin ve zemin kaplama konusunda ihtisas sahibi, önce müşteri memnuniyeti felsefesini benimsemiş 2006 yılında ticari hayatına başlayan, zemin konusunda çözüm ortağınız olmayı hak eden bir kuruluştur. Telefonlarımız 0216 527 41 10 – 0533 350 44 81

 

Epoksi kaplamalar kullanım ihtiyacına göre sistem belirlenerek çeşitli tekniklerle yapılan zemin kaplama türüdür.

İstanbul/Silivri de ağır sanayi fabrikasında yapmış olduğumuz endüstriyel epoksi uygulaması torna çapağı, tonajlı forklift ve ağır parça düşmelerine dayanımlı bir sistemle yapılmış, Multilayer  kaplamadır. Bahse konu olan Silivri organize sanayi bölgesindeki fabrikada yaptığımız endüstriyel  kaplamayı yapalı 4 yıl olmasına rağmen herhangi bir deformasyon veya müşteri şikayeti olmaması bizi mutlu etmiştir. 2018 yılını baz alırsak bu tür endüstriyel epoksi zemin kaplama fiyatı TL. olarak 65,00 TL. civarındadır.

İstanbul/Mecidiyeköy de ise TRT HABER, TRT SPOR stüdyolarının zeminlerini self leveling tekniği ile 3 önce yaptık. yapılan uygulamanın rengi Antrasit TRT Haber veya TRT Spor kanallarını TV de açtığınız zaman zeminleri görme şansınız bulunmaktadır. Yaptığımız bu uygulamayı stüdyo ışıklarının çekimi bozmaması (yansımaması) için mat vernikle matlaştırdık. Uygulama hala kullanılmakta olup, deformasyon veya çekimde sırıtacak en ufak bir problemi bulunmamaktadır. Yaptığımız koruma vernikli mat self leveling kaplamanın 2018  şirket fiyatımız ortalama 75,00 TL. civarındadır.

Ankara/Çankaya da yaptığımız poliüretan self leveling sistem ise laboratuvar zeminlerinde yapmış olduğumuz hijyen oluşu, su yalıtımı yapması, ekonomik temizliği, ve sürtünme aşınma katsayısının yüksek olması sebebiyle seçilmiştir. Ankara’daki laboratuvar poliüretan uygulamasını da yapalı 6 yıl olmasına rağmen laboratuvar yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde zeminlerin hala tertemiz, pırıl, pırıl olduğu söylenmiştir.  Poliüretan Self uygulamasının 2018 güncel fiyatımız 60,00 TL. olduğunu belirtmek isteriz.

Erzurum Atatürk Üniversitesinde ise veterinerlik bölümünde açılan hayvan hastanesinin zeminlerini yaptık. Yaptığımız uygulamanın orta bölümleri hasta hayvanların yürüyeceği güvenli alan olarak detaylayarak zımpara yüzeyli kaymaz güvenli yürüyüş yolu olarak dizayn ettik. Diğer 2 kenar alanları ise portakal kabuğu (Grenli) sistemle bitirerek görevlilerin steril ve temiz bir ortamda çalışmalarını, yürümelerini sağladık. Kaymaz orta alan zımpara yüzeyli bölümü Rektörlüğün belirlediği kiremit rengi portakal kabuğu desenli bölümleri ise koyu krem olarak final yaparak bitirdik. Veterinerlik bölümü olan diğer Üniversitelerimize Hastane zeminlerinde uzun ömürlü, dayanımlı ve sorunsuz kaplama uygulamalarında katkı yapmaya hazır olduğumuzu da beyan ederiz. Şehir dışı Zımpara yüzeyli veya portakal kabuğu desenli uygulamalarımızın 2018 güncel m2 fiyatları ise 50,00 TL. dir.

Hafif araç ve yaya trafiği olan işletmelere de epoksi boya uygulaması yaparak tozumasız, temizliği kolay, ekonomik, görsel açıdan şık, uzun ömürlü uygulamalar yapmaktayız. Epoksi boya uygulaması çok rağbet görmektedir. İstanbul/ Tuzla bölgesindeki işletmeler başta olmak üzere, Ataşehir, Gebze, Gebze OSB, Tekirdağ, Çorlu, Edirne, DES Sanayi Sitesi, Çerkezköy OSB’deki işletmeler epoksi boya uygulamasını tercih etmektedirler. Epoksi boya uygulaması diğer kaplama ürünlerine göre çok daha ucuz aynı zamanda daha uzun ömürlüdür. Ayrıca fabrikalar da veya toz problemi olan işletmelerde insan sağlığı için önemlidir. Epoksi boya Dia eletrik ürettiği için ortamda uçuşan toz moleküllerini üzerine çekerek, sağlıklı çalışma ortamı sağlar. 2018 güncel epoksi fiyatlarımız 32,00 TL. civarıdır.

Yaptığımız zemin kaplamalarının en detaylısı ve bilgi birikimi gerektiren kolu olan ANTİSTATİK  kaplamadır. Antistatik kaplamalar çalışma ortamındaki ve çalışan kişileri rahatsız eden, üretim aşamasındaki imal edilen parçaların bozulmasına sebep olan elektrik enerjisini ortamdan üzerine çekerek dışarıya atmasını sağlayan kaplama sistemidir. İmes Sanayi sitesinde elektronik parçalar üreten fabrikada üretilen ürünlerin bozulmasına sebep olan bu elektrik enerjisi yapmış olduğumuz antistatik epoksi kaplama neticesinde son bulmuştur. Arnavutköy Devlet Hastanesinin Ameliyathanesinde Cerrahlarımızı operasyon esnasında elektrik çarpma şikayeti olmuş, Arnavutköy Devlet Hastanesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde yapmış olduğumuz antistatik epoksi kaplama neticesinde durum düzelmiştir. Antistatik yani iletken epoksi Elektrik imal eden tesislerde elektronik fabrikalarında hastanelerde özellikle ameliyathanelerde, otomotiv sektöründe, laboratuvarlarda, ihtiyaç duyulan sayamadığımız sektörlerde kullanılmak zorundadır. 2018 güncel Antistatik epoksi m2 birim fiyatlarımız 120,00 TL. civarıdır.

Şirketimiz Mavi Damla Epoksi Türkiye genelinde Bursa, Kocaeli, Ardahan, Kars, Ankara, Nevşehir, Zonguldak, Giresun, Aydın, İzmir, Konya, Afyon, Denizli, Tekirdağ, Edirne, Antalya, Malatya, Van ve sayamadığımız nice iller ve ilçelerde epoksi, poliüretan, püskürtme polyurea, zemin kaplamaları hizmeti vermiş ve bu hizmeti sürdürmeye de devam etmektedir. Ayrıca şirketimizin yurt dışı kaplama hizmetleri de mevcuttur. Son olarak Özbekistan Taşkent de 18,000 m2 endüstriyel epoksi kaplama uygulamamız geçen yıl sonu 2017 itibarı ile başarılı bir şekilde bitirilmiştir.

Tavsiye edilen yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

Epoksi Kaplama FirmasıMİKRO BETON NEDİR?