EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

 Kategori: Epoksi Kaplama

Epoksi zemin kaplamanın oluşumu iki bileşenin meydana gelmesi ile sağlanır. Epoksi Kimyasal bir sentetik reçinedir. Epoksi reçine katalizör ile birleşmesinden bir müddet sonra sıvı halden katı hale gelir. Belirli bir zaman diliminden sonra kendiliğinden kürlenerek nihai sertliğe ulaşır. Kürlenme süresi tamamlandıktan sonra her türlü sürtünme,aşınma, mekanik, fiziksel ve kimyasal dayanıma ulaşır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları 2020

Epoxy zemin kaplama kullanım amacına göre detaylandırılır. Hafif yaya trafiğinin olduğu Ofis, Kreş, Mağaza, Konut, vs. gibi mekanlarda ince sınıfına giren Sürme (Coating) tekniği ile yaptığımız sistem kullanılır.
Orta sınıf olarak adlandırdığımız ve uygulamasını genelde Self Leveling tekniği ile yaptığımız sistem ise orta ölçekli imalathanelerde, Fabrikalarda, İlaç Sanayisinde, Atölyelerde, Tekstil Fabrikalarında, Otoparklarda, Depo, Otomotiv Sektöründe, Mandıralarda, Sağlık Sektöründe vs. sıkla kullanılan yaya ve araç trafiğine mukavemeti olan sistemdir.
Ağır Sanayi, aşırı trafik fiziksel, Kimyasal ve Mekanik darbelere maruz kalan zeminlerde ise Kalın sınıfına giren Mortar epoksi zemin kaplama (Dökme) sistem kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatı

Epoksi zemin kaplama zemin betonunun deformasyona uğramasını önlediği gibi mekana farklı bir estetik getiren bir çok avantajları olan bir zemin kaplama türüdür. Epoksi kaplamanın tabaka kalınlığı dayanım tablo mukavemeti betonun kalitesine ve istenilen taleplere istinaden değişir. Epoksi kaplamanın m2 fiyatları ise tamamen m2 sarfiyatı ile orantılıdır.

Dia elektrik ürettiğinden havada uçuşan toz zerrelerini üzerine çekerek tozumasız sağlıklı bir yaşam ve çalışma ortamı sağlar. Derz ve ek yeri olmadığından hijyen ve antibakteriyeldir. Lamine bir zemin oluşturur. Tamiri kolaydır. İstenildiğinde kaymazlık sağlanır. Renk alternatifi geniş maliyeti ekonomiktir. İş ve İnsan sağlığına uygun ortam oluşturur. Su ve su buharı geçirimsizdir, bu nedenle iyi bir su izolasyonu ( yalıtım) sağlar.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyat Hesaplama

Prosesinde ki formalizasyon değişikleri ile epoksi zemin kaplamanın özelliklerini zenginleştirmek mümkündür. Epoxy zemin kaplama yapmak için kullanılan epoksi reçineye ve katalizörünün içerisine katkı olarak kuvars kum, cam tozu, karbon elyaf vs. gibi katkılar girilmekte ve sistemin yapısına sadık kalarak uygulanmaktadır.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

Epoksi Nedir