Florasan epoksi boya diğer materyallardan çok daha parlak olduğundan dolayı geceleri veya ışık almayan ortamda parlayan bir boya çeşididir. Florasan epoksi boya Trafik işaretlerinin parlaması amaçlı boyanmasında yürüyüş güzergahlarında gece veya karanlıkta görülmesini istediğimiz nesne veya objelerin boyanmasında kullanılır.

Florasan epoksi boya adından da belli olduğu üzere gece karanlığında parlayan, ışık veren bir epoksi boyadır.
Kullanım ve geliştirilme amacı kapalı alanlarda özellikle hastane, fabrika, atölye, üretim tesisleri gibi bir çok yaşam ve çalışma alanlarında olası yangın deprem, sel, gibi durumlarda elektrik kesilmesi sonucunda orada bulunan insanların karanlıkta çıkış yolunu bulmalarını sağlamaya yardımcı olmasıdır.
Gece veya gündüz ortamdaki ışıklandırmadan beslenerek şarz tutan florasan epoksi boya karanlıkta ışığın olmadığı zamanlarda uzun süre ışık vererek (parlayarak) yön bulmanıza yardımcı olur.
Florasan epoksi boya dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Özellikle eğlence mekanlarında disco, bar, düğün salonu, cafe, restaurant zeminlerinde ışıkların kapatılması veya loş hale getirilmesi ile zeminlerde farklı bir sentez oluşturduğundan tercih ve talep görmektedir.
Florasan epoxy boya direkt olarak beton, mermer, granit, ahşap gibi zeminlere uygulanabildiği gibi epoksi, poliüretan gibi kaplamalarında üzerine uygulanmaktadır.
Uygulanması kolay ve pratiktir. Fırça veya rulo ile uygulama yapılmaktadır. aşınma ve sürtünme dayanımı az olduğundan üzerine koruyucu Clear şeffaf vernik sürülmesinde fayda vardır.
Maliyeti mtül olarak hesaplandığından ekonomik sayılacak kadar uygundur. Renk seçenekleri sınırlıdır. Florasan epoxy boya uygulanması veya satışı esnasında siparişe göre üretileceğinden bir haftalık bir süreç beklenmesi gerekmektedir.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime