Laminasyonlu epoksi kaplama vibrasyonlu ortamlarda veya ağır trafik yüküne maruz kalan zeminlerde zemini korumak zeminin deformasyona uğramasını engellemek sağlam zemin elde etmek için kullanılan bir kaplamadır. Laminasyonlu epoksi kaplama dinamik-statik hareketlenmelerin olduğu zeminlerde de kullanılan sağlam bir kaplamadır. Laminasyonlu epoksi zemin kaplamanın temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur.

Laminasyonlu epoksi zemin kaplama endüstriyel zemin kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. Laminasyonlu epoksi Dinamik-Statik hareketlenmelerin olduğu bina ve yapılarda, ağır sanayi sektöründe, araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda, fiziksel sürtünme ve aşınmaların sık yaşandığı işletmelerde, fabrikalarda, entegre tesislerinde, depolarda, otomotiv sektöründe kullanılan çok sağlam ve dayanıklı zemin kaplamasıdır. Laminasyonlu epoksi kaplama en iyi beton koruyucu kaplamaların başında gelmektedir.
Laminasyonlu epoksiyi diğer epoksi kaplama çeşitlerinden ayıran detay ise laminasyonlu epoksinin kendi başına zeminde ayrı bir katman oluşturması ve zemin beton plağından bağımsız olarak hareket etmesidir. Bu özelliği sayesinde binanın dinamik-statik hareketlenmelerinden dolayı zemin betonunun da oluşan çatlamalardan etkilenmemesidir.
Laminasyonlu epoksi kaplama uygulaması multilayer veya mortar tekniği ile uygulanan çok katmandan oluşan katmanlar arasında farklı materyallar kullanılan diğer epoksi kaplamalara göre daha avantajlı sanayi tipi kaplamadır. Laminasyonlu epoksi kaplama orta kalın veya kalın katagorisinde olan zemin kaplamasıdır.
Üretim esnasında oluşan vibrasyonlardan (zemin betonunun titremesinden) etkilenmez, film tabaka kalınlığının kalın olması sebebiyle ayrı bir yüzey oluşturur. Katmanlar arasındaki ayırıcı katı sayesinde zemin betonundan ayrı çalışır, fiziksel, kimyasal ve mekanik direnci üst seviyededir bu nedenle uzun ömürlüdür.
Laminasyonlu epoksi kaplamanın finali ihtiyaca göre grenli (tekstürlü) camsı düz yüzeyli, zımpara görünümlü pürüzlü, kaymaz, antistatik (iletken) gibi değişik finaller yapılmaya el verişlidir.
Laminasyonlu epoxy elde etmek için laminasyon filesi, cam tülü, geotekstil keçe, gibi ürün seçenekleri mevcuttur. Zemin betonunun durumuna ve üzerindeki trafik yüküne yapılacak uygulamanın film tabaka kalınlığına veya katmanların konumuna göre ürün seçimi yapılmalıdır.
Laminasyonlu epoksi uygulamasını yapmak bilgi ve deneyim gerektirdiğinden, Dinamik-Statik veya mekaniği iyi bilmek lazımdır. Laminasyonlu epoksi ankrajlı olarak ta uygulanan zemin sistemidir. Şirketimiz zemin kaplama konusunda uzman, ihtisas sahibi Diğer epoksi çeşitlerinde olduğu gibi laminasyonlu epoksi kaplama uygulamasında da sektöründe aranan ve danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.
Laminasyonlu epoksi kaplama veya zemin kaplama ihtiyacınız olduğu taktirde bizimle irtibata geçiniz. Zeminlerinizin durumuna, veya zeminlerin kullanış amacına göre sistem belirlemek, ekonomik çözümler sunmak, kısa zaman içerisinde zeminleri hazır konuma getirmek bizim işimizdir. Unutulmamalıdır ki yatırım ciddi bir iştir. Özellikle bir fabrikanın üretime geçtikten sonra zeminlerinde sorun çıkması telafisi zor olan bir durumdur. İleride sıkıntı yaşamamanız içiz sizlere çözüm ortağı olmayı öneriyoruz.
Zeminlerinizi biz kaplayalım sizler tozumasız, güvenli, kullanışlı, temizlenmesi kolay, estetik, uzun ömürlü bir zemine sahip olun.
Laminasyonlu epoksi kaplama diğer kaplamalara göre m2 fiyatları daha pahalı ama bir o kadar da daha uzun ömürlü sanayi tipi endüstriyel kaplamadır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime