Otopark poliüretan kaplama araç ve yaya trafiğine uygun bir kaplama malzemesidir. Otopark poliüretan kaplamanın Aşınma ve sürtünme direnci yüksektir. Zemindeki betonu korur,tozumayı tamamen ortadan kaldırır, görsel açıdan şık ve estetik bir ortam oluşturur. İstenildiğinde kaymaz zemin elde edilebilinir.Temizlenmesi kolay olup, her rengi mevcuttur.

Otopark poliüretan zemin kaplama yüksek sürtünme ve aşınma direnci UV dayanımı ve ekonomik olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilen sıcak lastik testinden başarı ile geçmiş, beton koruyucu olmakla beraber, sağlam ve uzun ömürlü bir zemin kaplama versiyonlarından biridir.
Otopark ve garajlar için tasarlanmış poliüretan reçineler A kompenant ve B kompenant karışımlarının homojen bir şeklide düşük devirli karıştırıcılarla karıştırılması sonucu uygulanmaya hazır hale gelir.
Kapalı otopark ve araba garajlarında genelde ince sınıfa giren otopark poliüretan zemin kaplamalar kullanılır. Buradaki amaç otopark poliüretan zemin kaplamasının her ne kadar ince bir kaplama olsa da istenilen özellikleri taşıması ve uzun ömürlü olmasından kaynaklanmaktadır.
Kapalı otoparklarda sanayi tipi poliüretan olan sürtünme aşınma dayanımlı grenli (portakal kabuğu görünümlü) poliüretan kaplama tercih sebebidir. Grenli (Tekstürlü) poliüretan zemin kaplama aynı zamanda ekonomik bir zemin kaplama sistemidir.
Kapalı otoparklarda kullandığımız portakal kabuğu görünümlü poliüretan kaplama sistemi görselliğin ve tozumasızlığın yanı sıra yaya ve araç sürücüleri için güvenli sürüş ortamı sağlar. Grenli poliüretan reçine sanayi tipi olduğundan ötürü kolay, kolay çizilmez ve deforme olmaz bu nedenle uzun ömürlüdür.
Zemin beton plağının kalitesine göre sistem belirlenmekte olup, ince veya orta kalınlıkta portakal kabuğu görünümlü otopark poliüretan zemin kaplama yapılır.
Açık otoparklarda ise UV dayanımından dolayı poliüretan self Leveling veya poliüretan portakal kabuğu görünümlü reçine ile garaj otopark zemin kaplama yapılır. Açık otoparklarda kullandığımız poliüretan reçine ile yapılan otopark zemin kaplamalar UV dirençli olduklarından dolayı renk solması yapmaz. Her türlü doğa koşullarına karşı mukavemet gösterir. Ayrıca poliüretan ve epoksi reçineler aşırı soğuklarda özellikle açık alanlardaki otopark sıkıntılarının başında gelen buz tutma olayını engeller.
Açık veya kapalı otoparklarda zemin kaplama amacıyla kullandığımız poliüretan otopark kaplamalar ayrıca su izolasyon görevini de başarı ile yerine getirdiklerinden dolayı su yalıtımı amaçlı da kullanılabilinen ender kaplama çeşitlerinden birisidir. Bir diğer özellik ve avantajı ise tozumayı engellemesi, ek ve derz yerinin olmaması sebebiyle zeminle bütünlük sağlaması, görsel açıdan şık görünümü, renk yelpazesinin geniş oluşu Otopark poliüretanlara rağbetin asli sebeplerindendir.
Otopark poliüretan zemin kaplamanın m2 fiyat maliyetleri yapılacak metrajların büyüklüğüne ve yapılacak uygulamanın teknik sistemine göre değişmekle beraber bir çok kaplama malzemesinden çok daha ucuzdur. Ekonomik paralarla otoparklarınızın çehresini bizimle değiştirmenizi öneriyoruz.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime