Poliüretan boya uygulanan epoksi veya poliüretan kaplamaya renk vermek amacıyla veya tek başına betona veya uygulanması istenilen zemini renklendirmek tozumasız bir alan elde etmek amacıyla kullanılan çok fonksiyonel bir kaplama türüdür.UV dirençli olan poliüretan boyalarda renk alternatif sıkıntısı yoktur talebe göre her renk uygulama yapılması mümkündür.

Poliüretan boya çok amaçlı yapı kimyasalıdır. Zeminlerde kullanıldığı gibi hijyene ihtiyaç duyulan duvarlarda da kullanılan ekonomik ucuz bir boya çeşididir. Parlak, yarı mat ve tam mat çeşitleri mevcut olup, üzerine yeni üretimimiz olan koruyucu vernik uygulanabilmektedir.
Poliüretan boyanın geniş kullanım alanları vardır. Mağaza, ofis, konut, özel garaj, otopark, depo, tekstil fabrikası, atölye gibi iş ve yaşam alanlarının zeminlerinde hastane, poliklinik, laboratuar, muayenehane, yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, konut, ofis, mağaza, et entegre tesisleri, mandıra, gıda üretim tesisleri gibi bir çok sağlık, gıda ve iş kolunun duvarlarında kullanılmaktadır. Poliüretan boya su geçirimsizliği sayesinde temizliğinin kolay oluşu, hijyenik bir ortam oluşturması nedeni ile tercih edilerek kullanılmaktadır.
Zemin betonunun tozumasını engellediği gibi döşendiği zemine görsel açıdan ayrı bir hava ve estetik katar. Poliüretan boya ayrıca su geçirimsizdir. Su geçirimsiz olduğu için özellikle duvarlara sinen koku veya lekelerin silinerek ve yıkanarak çıkarılmasına imkan sağlar. UV dayanımlıdır, renk solması yapmaz. Sürtünme ve aşınma direncide mevcuttur.
Poliüretan boyanın kullanımı, uygulaması kolay ve pratiktir. Uygulaması basit ve kolay olan poliüretan boyanın uygulama teknikleri coating, fırça sürme (Rulo) püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır.
Poliüretan boya ucuz olduğu kadar kullanışlı boya türüdür. Avantajları ve özellikleri bir hayli fazladır. Maliyeti diğer ürünlerle mukayese edildiğinde çok daha ucuz ve ekonomik olmasına karşılık beklentilerinin üstünde bir performans gösterir.
Düşük maliyet ile poliüretan boya uygulama yapılması mümkündür. Her türlü zemin ve duvarlarda poliüretan boya yapılmaktadır. Alçı sıva veya kara sıva tabir ettiğimiz tüm yüzeylerde ve duvarlarda poliüretan boya yapmak mümkündür. Epoksi kaplama yapılmış bir zemine desen, dekor vermek amacıyla da poliüretan boya kullanımı sıklıkla tercih edilen sistemdir.
Zamanla parlaklığını yitirmiş görselliği hoş olmayan epoksi kaplamanın üzerine poliüretan boya yaparak ekonomik bir bütçe ile zemini yenilemeniz mümkündür.
Poliüretanın m2 fiyatı ekonomik ve bir o kadar da ucuzdur. Projelerinizi biz detaylandıralım, siz kullanın diyoruz.
Poliüretan boya tozumayı önler, su geçirimsiz olduğundan yıkanılabilinir, silinebilinir, bir çok kimyasallara karşı dirençlidir, mekanik ve fiziksel direnci mevcuttur, sürtünme ve aşınma direnci vardır, görsel olarak bakıldığında yüzeylerde her türlü desen, tasarım, çalışma imkanı mevcuttur, estetik ve şıktır, her türlü konsept ve tasarımlara uyum sağlayarak tamamlayıcı görevini başarı ile yerine getirir. Ayrıca ucuz olup ekonomik boyadır.
portföyümüzde üretilen poliüretan boya çeşitlerimizde parlak, yarı mat ve mat ürün satışımız ve uygulamalarımız mevcuttur.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime