Dilatasyon derz (yırtığı) su tecriti konusunda deneyimli uzman referanslı firmalar tarafından yapılması gereken bir yalıtım çeşididir.Firmamız dilatasyon su tecriti konusunda uzman kuruluştur. Bizimle irtibata geçiniz. Dilatasyon derzleri su yalıtımında kullanılacak materyaller doğru seçilmeli ve sıralama eksiksiz olarak yapılmalıdır. Dilatasyon derz su izolasyonunda derz yastıkları, derz fitilleri poliüretan mastik ve dilatasyon bantı kullanılmalı dilatasyon bantı fiksasyonuna özen gösterilmelidir. Dilatasyon yastık ve fitil uygulamasından sonra kullanılacak malzeme kesinlikle poliüretan mastik olmalıdır.poliüretan mastik yapısı gereği esnek bir yalıtım malzemesi olduğundan dolayı binaların eklem yerlerinde su yalıtım amaçlı kullanılır. Poliüretan mastik iyi bir bağlayıcı ve uzun ömürlü bir üründür.

Açık teraslarda, yemekhanelerde, altında yaşam alanı olan açık otoparklarda, ıslak hacimlerde kullanılmak için tasarlanmış esnek yapısı olan kapalı gözenekli su geçirimsiz poliüretan kaplamalar araç, yaya, masa ve sandalye trafiğine dayanımlı olduğundan dolayı tercih edilmektedir.
Poliüretan kaplamalar endüstriyel ve hijyen zemin kaplama sistemi olmakla beraber iyi bir su yalıtımı yaptığından izolasyon amaçlı olarak ta kullanılan çok avantajlı kaplamalardır. Geleneksel izolasyon malzemeleri gibi rulo halinde değildir, likit olarak yüzeye yapışır, ek yeri yoktur, tamiri kolay ve zaman almaz, esnek olduğundan dolayı hafif zemin hareketlerinden etkilenmediğinden çatlama yapmaz, su geçirimsizdir, UV dirençlidir, üzerine herhangi bir kaplamaya gerek kalmadan son kat olarak kullanılır, renk yelpazesi geniştir, ideal bir su yalıtım kaplama sistemi oluşturur. Ayrıca su yalıtımı amaçlı yapılan poliüretan kaplamaların m2 fiyatları ekonomik ve ucuzdur.
Poliüretan kaplama her türlü doğa koşullarına dayanımlı (sıcak, soğuk, buzlanma,çözülme) su geçirimsiz, ayrıca buz tutmayan kaplamadır.
Poliüretan reçineler su geçirimsiz olduğu gibi su buharı, nem geçirimsiz kaplamalardır. Bu yüzden özellikle teraslarda su yalıtımı olarak kullanılacak poliüretan kaplamalarının uygulanacağı beton ve altındaki katmanların kuru olması gerekmektedir.
Su yalıtımı amaçlı yapılacak teras poliüretan kaplamanın yapım zamanı olarak en ideal zamanın temmuz- ağustos ayları olduğu unutulmamalıdır.
Poliüretan su yalıtımında kullanılan poliüretan kaplamalar fiziksel darbe görmediği ve Çok ciddi dinamik-statik oynamalar olmadığı taktirde uzun yıllar hizmet verir.
Teras poliüretan zemin kaplamalarının ek yerleri (derz) yoktur. Teras zeminini tek parça hale getirir (Bohçalama) bu sayede su geçirimsizliği sağlar.
Açık otoparklarda görselliğin ve temizliğin yanı sıra su geçirimsizliğinde önemli olduğundan en ideal çözüm poliüretan su yalıtım sistemi kullanmaktır. Poliüretan kaplama tozumasız, su geçirimsiz, estetik, UV direncinden dolayı renk solması yapmayan uzun ömürlü, araç, yaya trafiğine dayanımlı kaplama sistemidir.
Teras ve açık otopark kaplamalarının m2 fiyatları alanın büyüklüğü ile orantılıdır. Bu tür uygulamalarda metraj çok önemlidir. Metraj çoğaldıkça m2 maliyet fiyatları ucuzlar. Bunun sebebi ise su yalıtımı amaçlı yapılan poliüretan kaplamanın çok katmanlı olmasından kaynaklıdır. yapılan her katın en az bir gün kuruma süreçleri vardır. Bu sebeple 50m2 bir alanın kaplama süresi ortalama beş gündür. 500m2’lik bir alanında beş günde bitirildiği unutulmamalıdır. Metrajın az olması işçilik maliyetini yukarı taşımaktadır. Küçük metrajlarda epoksi – poliüretan kaplamalarının m2 fiyatları bu nedenle biraz pahalı olacaktır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime