POLYUREA NEDİR?

 Kategori: Epoksi Kaplama

 NASIL UYGULANIR? KULLANIM ALANLARI NERELERDİR? AVANTAJLARI NELERDİR?
POLYUREA çok hızlı kuruyan 5 saniye civarı( kürlenen) solvent veya uçucu kimyasal içermeyen, zamandan tasarruf sağlayan yeni nesil ileri teknoloji ürünü olan elastik ve çok sağlam zemin ve duvar kaplama çeşididir.Mobilize sistemle sıcak hava püskürtmeli, sprey  olarak metal, beton, ahşap ve diğer önerilen yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı, darbelere karşı mükemmel direnci olan kaplama sisteminin  adıdır polyürea
Sıvı halden katı duruma gelmesi 5 saniye olması sayesinde -30 oC’lik soğuk havalar da bile uygulama yapılabilir.  Uygulama esnasındaki hava sıcaklığı ve nem oranı uygulama  sonucunu ve uygulama kalitesini etkilemez.

Daha önce uyarılarda bulunduğumuz zamanı olmayan işletmelerin zeminlerinde uygulanabilecek yegane üründür. Polyurea yapılan alan 10 dakika içerisinde her türlü trafiğe açılır. Mümkünü olmayan bir zaman başarı hikayesinin baş rol oyuncusudur. Püskürtme sistem olduğu için günlük 1000m2 üzeri uygulama yapılır.

teras Polyurea Uygulaması

Sürtünme ve aşınma direnci epoksi, poliüretan, akrilik gibi diğer sanayi tipi kaplamalardan daha fazladır. Açık ve kapalı otoparklarda, fabrika zeminlerinde, depo, antrepo, lojistik depolarda, teraslarda, kısacası çalışma ve yaşamın olduğu tüm alanlarda kullanılır. Kaymaz yapısı gereği Güvenli çalışma, güvenli sürüş ve güvenli yürüyüş imkanı sağlar. Polyureanın  metre kare maliyeti 80,00 TL. ile 140,00 TL. arasındadır.

POLYUREA’nın AVANTAJLARI NELERDİR?
Sıfır emisyon olduğundan dolayı çevre dostudur. Uçucu madde barındırmaz (%100 katı madde içerir)
Yaşam alanlarında iç veya dış yüzeylere (duvarlara) uygulandığında mükemmel ısı dayanımı sağlar.

Düşeylere (duvarlara) uygulandığı zaman deprem veya farklı nedendeki yıkımlarda duvarın parçalanmasını önleyerek can kaybını önler.
Hava ve doğa olaylarından etkilenmez Düşük sıcaklıkta bile elastiktir.
Kimyasallara, darbelere  karşı dayanımı maksimum yüksek seviyededir.
Kaynaksız, eksiz, yekpare yüzey elde edildiğinden ve kapalı gözenekli olduğundan hijyenik ortamlara uygun anti bakteriyeldir.

teras Polyurea Uygulaması

Kokusuzdur, insan sağlığına kötü yönden etki edecek zararlı kimyasal içermez.

Polyurea reçine sarımtrak bir renge sahiptir. renklendirilir.  Her rengi mevcuttur.

Ek ve derz birleşmesi yoktur. Uygulandığı zeminde sürekliliği sağlar.

Betonun çatlamasından etkilenmez. Bu nedenle çatlama yapmaz. İyi bir su sızdırmazlığına sahiptir.

Zemin Yapı etkileşmesinden etkilenmeyecek kadar esnektir.
Reaktif değildir. Uygulamadan sonra hiçbir yan etkisi yoktur.
Kolay temizlenebilir. Portakal kabuğu desen uygulaması vardır.

POLYUREA NASIL UYGULANIR?

Polyürea tamamen profesyonellerin yapabileceği bir uygulamadır. Polyurea uygulama yapılabilmesi için makine teçhizatı gereklidir. Makine parkurundaki kasıt ısı üretebilen rezidanslı hortumlar özel modifiye püskürtme tabancalar, basınç elde etmek için dizayn edilmiş aletler gereklidir. Polyurea işçiliği ve imalatı farklıdır.

Zemin beton plağının durumuna göre zımpara veya elmas uçlu silim makineleri ile freze işlemi yapılır.  Astar uygulamasına başlamadan önce endüstriyel emicilerle yerde hareketli nesne kalmayana kadar temizlik yapılmalıdır. Temizlik işleminin bitirilmesinden sonra zemine uygun astar uygulamasına geçilir. Astarın kurumasına fırsat vermeden ölçekli ne fazla ne eksik kuvars quartz veya silis kum ile astara destek verilir. Yapışmamış kumlar temizlendikten sonra POLYUREA püskürtme uygulamasına geçilir. Yapılan uygulama açık alanda ise koruyucu PU bazlı boya atılarak işlem tamamlanır. Yapılan poliürea işleminden sonra zemininizdeki tüm sıkıntı ve problemler sonlanır.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

MİKRO BETON NEDİR?PVC VİNİL NEDİR?