STONE’ART NEDİR?

 Kategori: Epoksi Kaplama

NASIL UYGULANIR? KULLANIM ALANLARI NERELERDİR? STONE ART’ın AVANTAJLARI NELERDİR?

STON ART NEDİR? Ston-art çevre dostu olan zemin döşeme sanatının adıdır. Renkli doğal taşların zemine yapıştırma sanatı veya Taş Halı da diyebiliriz. Doğal taşların free emisyon içeren zararsız reçineler ile ıslatılarak, zemine dökme usulü ile serilen zemin kaplamasıdır. Dekoratif bir kaplama türüdür  Fakat dekoratif denince hassas, zarif, kırılgan bir zemin akla gelmektedir. STONE ART bu düşüncelerin çok aksine çok uzun ömürlü bir döşemedir. Fiziki, kimyasal, tonajlı yük, ve yoğun trafiğe karşı inanılmaz bir mukavemeti mevcuttur. Her türlü doğa olaylarına karşı dirençli olduğundan dolayı iç ve dış mekanlarda gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Ülkemizde yeni, yeni adı duyulan stone tone bir zemin döşeme sistemidir.  Özellikle açık alanlardaki zeminlerde geleneksel döşemelerin dışına çıkmak farklı tasarımları, sentezleri, grafik çalışmalarını açık alanlara taşımak STONE’ART stone’tone  ile artık mümkündür. Firmamız stonart uygulama konusunda yeterli makine parkuruna ve nitelikli ustalardan oluşan çalışma ekip arkadaşlarına sahiptir. Firmamız danışmanlık veya proje partnerliği konusunda ston,art başta olmak üzere tüm zemin döşeme, kaplama konusunda 2006 yılından bu yana her daim yanınızdadır ve yanınızda olmaya devam edecektir.

STON-ART  NASIL UYGULANIR?

Stone-art yer döşeme profesyonellik ve makine parkuru isteyen bir zemin kaplama sistemidir. Epoksi Boya veya Poliüretan boya gibi amatörce de yapılabilen bir uygulama değildir.  Uygulama detayları titizlik, bilgi ve tecrübe gerektirir.

Dökme mortar epoksi sistem ile benzer özelliklerde olmasına rağmen daha zahmetli bir döşemedir.  minimum kalınlığı 1cm üzeridir. Bu kalınlık zeminin durumuna göre 6cm‘e kadar çıkabilmektedir. Şayet üzerine stonart yapılması düşünülen zemin betonu kalitesiz ve gevşek ise stone’art uygulaması esnasında demir donatı desteği olmalıdır.

kafe Stoneart kaplama istanbul

kafe Stoneart kaplama istanbul

Alt yapı hazırlığı olarak üç kafa tabir ettiğimiz freze makineleri ile zeminde gevşek tabaka temizlenene kadar freze işlemi yapılmalıdır.  Freze işleminden sonra yer beton plağı tozdan arındırılmak üzere epoksi veya  zemin durumuna göre farklı ürünler ile astarlanmalıdır. Müşterinin talebine göre dane çaplı doğal renklerde agrega sararmayan şeffaf bağlayıcı epoksi, bayındır, akrilik, polyester vs. yapı kimyasalları kullanılarak ıslatılma aşamasından geçirilmelidir. Islatılan agregalar uygulanacak desene göre daha önceden kalıp olarak ayarlanmış alüminyum çıtaların arasına dökülmeli ve perdahlanmalıdır. Perdahlanan Ston’art harcı kürlenmeye başlamadan lazer ile kod alınmalı ve tepsi perdah işlemine geçilmelidir.

Tepsi perdah işlemi yapılan görsel zemine fiziki, kimyasal, yük ve darbe dayanımlılığını artırmak için koruyucu son kat uygulaması yapılarak, 7 günlük kuruma (kürlenme) süreci vermesi için bekletilmeli bu süreçten sonra hizmet vermeye hazır, şık, her türlü trafiğe dayanıklı, kaymaz ve uzun ömürlü, grafik tasarımlı, rengarenk zeminler müşterinin kullanımına hazırdır.

STONART’ın AVANTAJLARI NELERDİR?

Çevreci ve doğa dostu döşeme olduğundan dolayı gaz salınımı yapmaz.

İçeriğinde uçucu madde barındırmaz. Bu nedenle yaşam alanlarında, kapalı alanlarda ve açık alanlarda güvenle kullanılır.

Yerde (zeminde) görmek istediğiniz her türlü desen, sanat, şekil, tema çalışmalarına olanak sağlar. Müthiş derecede estetik ve şık görünümlüdür.

Bir nevi kimyasal beton olduğundan dolayı aşınma, deformasyona uğrama tehlikesi bulunmadığından çok uzun ömürlüdür.

Güvenli sürüş ve güvenli yürüyüş imkanı sağlar, ıslak çalışma ortamlarında bile kaymazlık direnci gösterir.

Uygulamanın yapıldığı zeminlere değer katarak, albenili, havalı bir ortam oluşturur.

 

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Aranacak kelime

PVC VİNİL NEDİR?Epoksi Fiyatları