İstanbul Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi kaplama zarif,görsel açıdan estetik bir kaplama türüdür. Zeminin kullanımına göre uygulama ve film tabaka kalınlığı değişir. Epoksi kaplama genellikle hijyen ve tozumasız bir alan elde etmek amacıyla kullanılan bir ürün olduğu halde bir çok fonksiyonel avantajları vardır. Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir.

Epoksi kaplama sürtünme ve aşınma dayanımı olan termoset grubunda yer alan kimyasal reçinedir. Ana reçine kürlenme ajanı (Hardener) ile karıştırıldığı zaman belli bir zaman diliminde sıvı halden katı hale geçer. Üzerine basma süresi 24 saat tam kürünü alma süresi ise yedi gündür. Bu zamanlamalar hava sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir.
Epoksi kaplama lamine bir kaplama sistemidir. Ek ve derz yeri yoktur. Renk yelpazesi geniş üzerinde her türlü tasarım imkanı veren özel bir o kadar da dayanımlı, uzun ömürlü zemin kaplama ürünüdür.
Epoxy kaplamadan talep edilen performansların fazla oluşu epoksi kaplamayı kullanmayı zorunlu kılar duruma getirmiştir. Epoksi kaplamanın kullanıldığı yerleri saymaktansa nerelerde epoksi kaplama kullanılmaz sorusuna cevap aramak daha doğru olacaktır.
Günümüzde epoksi kaplama Evlerde, Kreşlerde, Laboratuarda, Hastanelerde, Fabrikalarda, Entegre Tesislerde, İlaç Fabrikalarında, Atölyelerde, Tekstil Sektöründe, lojistik depolarında, Otoparklarda, Depolarda, Gıda Üretim Tesislerinde, Sağlık Hizmeti veren Kurum ve Kuruluşlarda, Ortak Kullanım Alanlarında, Resmi Dairelerde, Mağazalarda, AVM’lerde Hava Alanlarında Hatta Karayollarında vs. kullanılan uzun ömürlü bir kimyasaldır.
Teknolojinin hızla gelişmesi Kimya sektörünün de gelişmesine neden olmuş, bununla bağlantılı olarak epoksi reçinelerde gelişerek teknolojiye ayak uydurmuşlardır.
Gelişen teknoloji ile birlikte yeni atılan ve kürünü almayan nemli bir beton zemine epoksi kaplama yapılabilmektedir.

Epoxy kaplamayı canlı parlak veya yarı mat hatta tam mat olarak zeminde görmeniz mümkündür.
Nefes alabilen su bazlı epoksi kaplamalarımız mevcuttur. Nefes alan su bazlı Epoksi kaplamaları antibakteriyal hijyenik olarak hastanelerde, Laboratuarda, Ameliyathanelerde, Kliniklerde, Mandıralarda, Gıda Üretim tesislerinin zeminlerinde ve duvarlarında kullanmaktayız.
Epoksi kaplama aynı zamanda hijyen ve anti bakteriyel bir zemin kaplama sistemi olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Temizliği çok kolay, bakımı ise ekonomiktir. Yapıya ekstra bir yük bindirmez aksine betonu korur ve tozumayı engeller. Görsel olarak ta son derece estetik olan epoksi kaplamalar ayrıca araç ve yaya trafiğine de dayanımlı uzun ömürlü kaplama türüdür.
Şirketimiz epoksi kaplama sektöründe deneyim kazanmış referanslı bir kuruluştur. Epoksi m2 fiyatlarımız her bütçeye uygun olarak belirlenmektedir.
Epoksi kaplama genellikle zemin kaplama amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle Epoksi kaplama uygulama tekniğine göre değişen katmanlardan oluşan sistemin adıdır. Epoksi kaplamanın tabaka kalınlığı dayanım tablo mukavemeti betonun kalitesine ve istenilen taleplere istinaden değişir. Epoksi kaplamanın m2 fiyatları ise tamamen m2 sarfiyatı ile orantılıdır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime