Poliüretan kaplama epoksi kaplama da olduğu gibi her türlü alanlarda iç ve dış mekanlarda ağır trafik yüküne maruz bırakılan zeminlerde, estetik ve şıklık talep edilen alanlarda hijyen ve tozumasız ortam istenilen mekanlarda güvenle kullanılır.

Poliüretan kaplama polimer reçinelerden elde edilen esnek, endüstriyel ve hijyen amaçlı bir çok sektörlerin zeminlerinde kullanılan kaplama sistemidir.
Poliüretan kaplama aynı zamanda iyi bir su yalıtımı yaptığından su sızıntılarını önlemek için açık teraslarda su izolasyonu amaçlı kullanılır.
Poliüretan kaplama iki kompenantın karıştırılması sonucu kullanıma hazır hale gelir. Ana reçine kürlenme ajanı (Hardener) ile karıştırıldığı zaman belli bir zaman diliminde sıvı halden katı hale geçer. Üzerine basma süresi 24 saat tam kürünü alma süresi ise yedi gündür. Bu zamanlamalar hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Poliüretan kaplama ek ve derz yeri olmayan bütün bir kaplama sistemidir. Renk yelpazesi geniş üzerinde her türlü tasarım imkanı veren özel bir o kadar da dayanımlı, esnek, su geçirimsiz, uzun ömürlü zemin kaplama ürünüdür.
Poliüretan kaplama konut, Kreş, laboratuar, Hastane, Fabrika, Entegre Tesis, İlaç fabrikaları,Atölyeler, lojistik depoları,Tekstil Sektörü, Otopark, araba garajı, Depo, Gıda Üretim Tesisleri, su depoları, Sağlık Hizmeti veren Kurum ve Kuruluşlarda, Ortak Kullanım Alanlarında, Resmi Dairelerde, Mağazalarda, AVM’lerde Hava Alanlarında vs. kullanılan uzun ömürlü polimer kaplamadır.
Teknolojinin hızla gelişmesi Kimya sektörünün de gelişmesine neden olmuş, bununla bağlantılı olarak poliüretan reçineler ve yapı kimyasalları sektörü de gelişerek teknolojiye ayak uydurmuşlardır.
Poliüretan kaplama mat görünümlü oldukları halde poliüretan kaplamayı canlı parlak veya yarı mat hatta tam mat olarak zeminde görmeniz mümkündür. Poliüretan kaplamaların üzerine UV dirençli poliüretan boya uygulandığında poliüretan kaplamaların fiziksel ve mekanik mukavemeti çok daha artar.
Poliüretan kaplama aynı zamanda hijyen ve antibakteriyel bir zemin kaplama sistemi olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Temizliği çok kolay, bakımı ise ekonomiktir. Yapıya ekstra bir yük bindirmez aksine betonu korur ve tozumayı engeller. Görsel olarak son derece estetik olan poliüretan kaplamalar ayrıca araç ve yaya trafiğine de dayanımlı uzun ömürlü kaplama türüdür.
Poliüretan kaplama UV direnci yüksek zemin kaplama malzemelerinin başında gelmektedir. Bu nedenle açık alanlardaki zeminlerde sıklıkla poliüretan kaplama tercih edilmektedir. Özellikle açık otoparklarda rağbet gören poliüretan kaplamalar hava şartlarından etkilenmediği gibi renk kaybı yaşamaz. Ayrıca poliüretan kaplamalar her türlü hava şartlarına uyum sağladığından ve esnek olmasından ötürü teraslar da su yalıtım ( su izolasyonu) amaçlı kullanılmaktadır.
Şirketimiz poliüretan kaplama sektöründe deneyim kazanmış referanslı bir kuruluştur. Poliüretan kaplama m2 fiyatlarımız projeye göre uygun bütçe gözetilerek hazırlanmaktadır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime