Epoksi boya hijyene önem verilen alanların duvarlarında sıkça kullanılan epoksi ürün grubudur. Epoksi boya su geçirmediğinden dolayı yıkanıp, silinebilir özelliği olan bir üründür. Mikron düzeyinde film tabaka kalınlığı oluşturur. sürtünme ve aşınmaya karşı kısmen dirençlidir. Epoksi boyanın temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur.

Epoksi boya hafif yaya trafiğinin olduğu zeminlerde ve hijyene ihtiyaç duyulan duvarlarda kullanılan çok yönlü avantajları olan ekonomik ucuz bir kaplama sisteminin adıdır.
Zemin betonunun tozumasını engellediği gibi döşendiği zemine görsel açıdan ayrı bir hava ve estetik katar. Epoxy boya ayrıca su geçirimsizdir. Su geçirimsiz olduğu için özellikle duvarlara sinen koku veya lekelerin silinerek ve yıkanarak çıkarılmasına imkan sağlar.
Epoksi boya epoxy boya zemin kaplama da olduğu gibi tek başına kaplama malzemesi olarak ta kullanılabilinen ender döşeme ve kaplama ürünlerinden biridir. Uygulaması basit ve kolay olan epoksi boyanın uygulama teknikleri coating, fırça sürme (Rulo) püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır.
Epoksi boyanın geniş kullanım alanları vardır. Mağaza, ofis, konut, özel garaj, otopark, depo, tekstil fabrikası, atölye gibi iş ve yaşam alanlarının zeminlerinde hastane, poliklinik, laboratuar, muayenehane, yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, konut, ofis, mağaza, et entegre tesisleri, mandıra, gıda üretim tesisleri gibi bir çok sağlık, gıda ve iş kolunun duvarlarında da su geçirimsizliği sayesinde temizliğinin kolay oluşu, hijyenik bir ortam oluşturması nedeni ile tercih edilerek kullanılmaktadır.
Epoksi boya ucuz olduğu kadar kullanışlı boya türüdür. Avantajları ve özellikleri bir hayli fazladır. Maliyeti diğer ürünlerle mukayese edildiğinde ucuz olmakla beraber özellikleri sayesinde beklentilerinin üstünde bir performans gösterir.
Düşük maliyet ile epoxy boya uygulama yapılması kriterlerine uyan her türlü zemin ve duvarlarda epoksi boya yapılması uzun vade de karlı ve doğru bir yatırımdır. Alçı sıva veya kara sıva tabir ettiğimiz tüm yüzeylerde ve duvarlarda epoksi boya yapmak mümkündür.
Ayrıca epoksi boyayı eskiyen ve parlaklığını yitiren epoksi kaplamalarının yenilenmesi amacı ile de kullanmak ekonomik ve hızlı bir şekilde zeminlerinizi yenilemek epoksi boyanın avantajlarından birisidir. Mesela zeminlerinize düz ve parlak bir epoksi kaplama uygulaması yapıldı düz, parlak ve tek renk olan bu zemine epoksi boya ile tasarım çalışması yaparak farklı desenler elde etmek zeminde farkındalık yaratmak epoksi boyanın kullanım amaçlarından birisidir.
Fabrika, atölye, hastane, vs. gibi yoğun insan trafiğinin ve araç trafiğinin olduğu kapalı alanlarda zeminlerde güvenli yürüyüşü sağlamak olası kazalara sebebiyet vermemek için güvenli yürüyüş yolları tasarlamak, araç yollarını ayırmak epoksi boyalar ile mümkündür. Epoxy boyalar kimyasallara dayanıklı oldukları kadar sürtünme ve aşınmalara karşıda dayanımlı oldukları için zeminlerde yol çizgi boyası olarak kullanılabilinmektedirler.
Epoksi boya tozumayı önler, su geçirimsiz olduğundan yıkanılabilinir, silinebilinir, bir çok kimyasallara karşı dirençlidir, mekanik ve fiziksel direnci mevcuttur, sürtünme ve aşınma direnci vardır, görsel olarak bakıldığında yüzeylerde her türlü desen, tasarım, çalışma imkanı mevcuttur, estetik ve şıktır, her türlü konsept ve tasarımlara uyum sağlayarak tamamlayıcı görevini başarı ile yerine getirir. Ayrıca ucuz olup, en ekonomik epoksi reçinelerden birisidir.
Portföyümüzde üretilen epoksi ( epoxy ) boya çeşitlerimizde parlak, yarı mat ve mat ürün satışımız ve uygulamalarımız mevcuttur.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime