Hastane Epoksi Zemin Kaplama Firmasi

Hastane epoksi kaplama hijyen ve steril bir ortam sağladığından dolayı hastane, ameliyathane, yenidoğan ünitesi, laboratuar, klinik, poliklinik, emar görüntüleme merkezi gibi sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda kullanılır. Hastane epoksi kaplama antibakteriyal bir üründür. Ayrıca derz ve ek yeri yoktur Hastane epoksi kaplama camsı yüzey oluşturur. Mikrob üremesi ve barınması mümkün değildir. Hastane epoksi kaplamanın Kullanıldığı ortamda havada toz uçuşmaları görülmez. Hastane epoksi kaplamanın temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur.

Hastaneler de temizlik, temizliğin devamı olan hijyen ve antibakteriyel bir ortam sağlanması en önemli faktörlerin başında gelmektedir.
Hastane epoksi kaplama talep edilen ve istenilen bu özelliklere haiz olduğundan hastane zeminleri için tartışmasız, alternatifsiz en ideal zemin kaplamasıdır.

Hastane epoksi kaplama ek yeri olmayan, parlak, temizlenmesi çok kolay, hijyen, aşınma, çizilme mukavemeti yüksek, uzun ömürlü, estetik, ve görsel, tamiri basit, ekonomik özel zemin kaplamasıdır.
Parlak, yarı mat ve mat olarak üç çeşit hastane epoksi kaplama uygulamalarımız ve ürünlerimiz mevcuttur. Gelişen teknoloji ile birlikte parlak camsı ve pürüzsüz Epoksi zeminlerde kaymazlığın önüne geçmek mümkündür. Zeminde istenilen kaymazlığı elde ederken, zeminde uygulanan dokuyu ve görselin arka planda kalmamasını sağlamak gerekir. Satışını yaptığımız kaymazlık sağlayan ürünlerimiz ve uygulamalarımızla Türkiye ve yurt dışında hizmet vermeye devam ediyoruz.
Hastane epoxy kaplamalar hastaneler, laboratuar, klinikler, muayenehaneler gibi sağlık hizmeti verilen tüm kurumların zeminlerinde kullanılır. Hastane gibi sağlık hizmeti veren kurumların zeminlerinde kullanılan kaplamaların titizlikle seçilmeleri gerekmektedir.
Yapılan kaplama malzemesinin çok iyi analiz edilmesi lazımdır. Isı farklılıklarının değişkenlik gösterdiği kapalı alanlarda, zeminde kullanılan kaplamanın ortama gaz salınımı veya koku gibi zararlı kimyasallar yaymamasına dikkat edilmelidir.
Hastane epoksi kaplamasında kullanılan epoksi reçinelerde yukarıda saydığımız ve çok dikkat edilmesini söylediğimiz olumsuzlukların hiç birisi mevcut değildir. Epoksi reçineler kürünü aldıktan sonra ortama gaz salınımı veya kötü koku gibi zararlı kimyasallar yaymaz. Aksine hijyenin devamlılığını sağlayarak steril bir ortam oluşturur.
Gıda sektöründe kullanılan gıda epoksi kaplamalarda olduğu gibi hastanelerin duvarlarının da steril ve hijyen olması zorunludur. Hastaneler de temizlik ve hijyenik ortam önemli olduğu için sterilazasyon püskürtme veya likit silim ile gerçekleştiğinden hastane duvarlarının sıklıkla temizlenmesi gerekmektedir.
Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda epoksi boya kullanılmamış ise sıklıkla temizlenen duvar boyalarının aşınmaması, özelliklerini kaybetmemesi neredeyse mümkün değildir. Epoksi boyalar bir çok alkali dayanımlıdır. Sürtünme ve aşınma mukavemeti vardır. Islak kuru püskürtme veya tazyikli su ile temizliği kolay ve mümkündür. Deforme olmaz, parlaklığından, görünümünden ödün vermez, Kaplandığı duvarda köprü vazifesi görür ve altına su geçirmez.
Zeminde uygulanan hastane epoksi kaplamalar duvarlarda kullanılan epoksi boyalar ile bir bütünlük oluştur, bu sayede ortamda bakteri oluşumunu ve üremesini engeller.
Hastane epoksi kaplama uygulamalarında süpürgelik (pah) imalatı da epoksi reçineler kullanılarak yapılmalı yapılan süpürgelik duvar ile zemini tamamlamalıdır. Hastane epoksi kaplamalar ayrıca yaya, sedye, tekerlekli sandalye, ambulans,araba gibi sürtünme katsayısı yüksek trafik yüküne dayanımlı kaplama sistemleridir.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime