Hijyen Epoksi Zemin Kaplama

Hijyen epoksi kaplama temizliğin ön plana çıktığı alanlarda kullanılan epoksi kaplama çeşididir. Genellikle ana okullarda,kreşlerde, hastanelerde,ofislerde,konutlarda,gıda üretim tesislerinde,mandıralarda kullanılır. Hijyen epoksi kaplama Araç trafiğine uygun değildir. Hijyen epoksi kaplamanın Derz ve ek yeri yoktur. Mikrop barındırmaz ve üremesine engel olur, temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur.

Hijyen epoksi zemin kaplama hastaneler, laboratuar, gıda üretim tesisleri, mandıralar, gıda entegre tesisleri, ilaç fabrikaları, kreşler, anaokulları gibi insan sağlığını direkt etkileyecek ve hijyen olması gereken tüm sektörlerin zeminlerinde kullanılması gereken kaplamadır.
Hijyen epoksi kaplama hastane ve gıda epoksi kaplama türleri ile benzer veya aynı teknikle sürme, (coating) self leveling,( mala ile) mortar, (dökme) uygulandığı gibi zemin beton plağının yapısına göre püskürtme olarak ta uygulanabilmektedir.
Kullanım amacı hijyenliği sağlamakla beraber uzun ömürlü olmasıdır. Hijyen epoksi yapılan zeminlere çok uzun yıllar ekstra masraf yapılmasına para harcanmasına gerek kalmadığı için ekonomik ve sorunsuz bir zemin kaplamasıdır.
Google de veya diğer arama motorlarında zemin kaplama ürünleri hakkında bir arama yaptığınız zaman karşınıza lamine parke, fayans, seramik, mermer, PVC kaplama gibi bir çok ürün çıkar. Bu ürünlerin hepsi zemin kaplama malzemesidir ve bu malzemelerin hepsinin kendine has getirimleri ve avantajları vardır. Fakat hijyen epoxy kaplamadan istenilen beklentiler (ek yeri yok, parlak veya mat, istenilen tasarım ve grafik, hijyen, bakımı ve tamiri kolay, uzun ömürlü, renk seçenekleri geniş, uygulama yapıldıktan yıllar sonra renk ve tema değişikliği)getirileri avantaj ve özellikleri diğer zemin kaplama malzemelerinden bir hayli fazladır. Epoksi zemin kaplamaların m2 fiyatları, maliyetleri ise diğer kaplama ürünleri ile hemen, hemen aynı seviyededir.
Yapılan kaplama malzemesinin çok iyi analiz edilmesi lazımdır. Isı farklılıklarının değişkenlik gösterdiği kapalı alanlarda, zeminde kullanılan kaplamanın ortama gaz salınımı veya koku gibi zararlı kimyasallar yaymamasına dikkat edilmelidir.

Hijyen epoksi kaplamasında kullanılan epoksi reçinelerde yukarıda saydığımız ve çok dikkat edilmesini söylediğimiz olumsuzlukların hiç birisi mevcut değildir. Epoksi reçineler kürünü aldıktan sonra ortama gaz salınımı veya kötü koku gibi zararlı kimyasallar yaymaz. Aksine hijyenin devamlılığını sağlayarak steril bir ortam oluşturur.
Projelerinizde epoksi zemin kaplama yapılması gerekiyorsa Şirketimiz gibi sektöründe kariyer edinmiş meslektaşlarımızdan veya firmamızdan şartname oluşturmamızı talep ediniz. Oluşturduğumuz şartname zeminlerinizde yaptığımız analizlere göre tasarlanacaktır. Bu sayede doğru sistem ile uzun ömürlü zeminlere sahip olunacaktır. Epoksi kaplama yapı ve inşaatlarda pek bilinmeyen bir iş koludur. Bu sebeple de uygulama veya sistem hatasından ötürü uzun ömürlü olmayan epoksi kaplamalar yapılmakta bu durum ise biz profesyonel epoksi zemin kaplama uygulaması yapan firmaları rahatsız etmektedir.
Epoksi zemin kaplama ülkemizde yeni gelişen bir sektör olduğundan uygulama konusunda isteklisi ve taliplisi çok olan bir iş koludur. Google gibi arama motorlarında sıralamaya girmek için epoksi ile alakalı anahtar kelimeler yazan veya epoksi fiyatlarını ön plana çıkarıp, epoksi kaplama m2 fiyatımız 8 TL. dir diyen bir kitle mevcuttur.
Bu nedenle epoksi kaplama ihtiyacınız olduğunda epoksi işçiliği epoksi zemin kaplama uygulamasını yapan firmanın vergi levhasını, referanslarını, iş bitirimlerini kullanmayı taahhüt ettiği sarfiyatları, ürünlerin belgelerini mutlaka isteyiniz.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime