Kaymaz poliüretan kaplama genellikle ıslak çalışma ortamına maruz kalan alanlarda kullanılır. Kaymaz poliüretan zemin kaplama zemin kaplamanın yanı sıra uygulandığı alanlarda su yalıtımı görevini de başarıyla yerine getirir. Kullanıldığı yerler genellikle gıda üretim tesisleri, mandıralar, otoparklar, depo ve antrepolardır.

Kaymaz poliüretan kaplama güvenli yaşam ve güvenli çalışma ortamı istenilen araba garajı, otopark, hastane, labaratuar, kesimhane, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, kreş, mandıra, spor tesisleri gibi sektörlerde kullanılır.
Kaymaz poliüretan kaplama diğer yapı kimyasalları gibi derzsiz ek yeri olmayan zemin kaplamasıdır. Uygulama ve imalat çeşitleri projeye göre değişkenlik gösterir. Genelde multilayer, çok katmanlı sistemle uygulanır. Zeminin durumuna ve çalışma şartlarına göre mortar, dökme uygulamalarda yapılmaktadır. Kendiliğinden yayılan self leveling tekniği de ayrı bir uygulama metodudur. Sürme, rulo ile de uygulama yaptığımız zeminler mevcuttur.
Kesimhane, mezbahane gibi sürekli ıslak olan zeminlerde güvenli çalışma olanağı sağladığı ayrıca leke tutmadığı hijyen ve antibakteriyel oluşu, kimyasal ve alkali dirençli olması tercih edilme sebeplerinden bir kaçıdır.
Kaymaz poliüretan zemin kaplama uygulamasında epoksi ustalarının çalışırken detaylara dikkat etmesi, sarfiyatları iyi ayarlaması ve katlar arasındaki kuruma süresine riayet etmeleri uygulamanın uzun ömürlü olması açısından önemli konulardır.
Kaymaz poliüretan kaplama uygulamasına başlarken alt yapı çalışmaları eksiksiz ve doğru tekniklerle yapılmalıdır. Zemin betonunun durumuna göre elmas uçlu shot Blasting, Blastrac veya Rotatiger makineler ile freze çalışması yapılmalıdır. Üzerinde çalışacak trafik ve stoklama yükü hesap edildikten sonra astar uygulamasına geçilmeli gerekirse astar uygulamasına farklı ürünler girilerek zenginleştirilmelidir. Astar uygulamasının tamamlanması ve zeminde gerekli zımpara ve temizlik işlemi yapıldıktan sonra oluşturulan prosese uygun uygulama sistemine geçilmelidir. Mortar (dökme) coating sürme, Multilayer sistem (çok katmanlı) veya self leveling uygulamalarından biri seçilerek sisteme devam edilmelidir. Oluşturulacak kaymaz poliüretan zemin kaplama kaymazlık derecesine göre de agrega (kuvars kum) seçilmeli orantılı bir şekilde reçinenin içerisine katılmalı ayrıca dışarıdan da serpme tekniği ile destek verilerek istenilen özellikte kaymaz, uzun ömürlü kaymaz poliüretan zemin kaplama elde edilmelidir. Ağır sanayi de hizmet vermesi düşünülen zeminlerde ise agreganın yanına dördüncü kompenant olarak zemini daha dayanımlı konuma getirmek için farklı materyallar eklenmesi ve reçinenin zenginleştirilmesi söz konusudur.
Şirketimizin piyasaya sunduğu ürünlerden biri olan koruyucu son kat vernik yapılan kaymaz poliüretan kaplamanın üzerine uygulandığında yapılan zemin kaplamanın ömrünü artırmakla beraber sürtünme ve aşınma dayanım gücünü de üst seviyeye çıkaracağından koruyucu son kat uygulamanın kaymaz poliüretan zemin kaplamanın üzerine uygulanmasını önermekteyiz.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime