Poliüretan son kat kaplama alt yapısı oluşturulmuş zeminlerin final katıdır. İstek ve talebe göre renklendirilerek kaymaz veya camsı mat veya parlak olarak zemin elde edilmesini sağlar. Poliüretan son kat kaplamanın temizlenmesi kolay olup, her rengi mevcuttur.

Poliüretan son kat kaplama zemin betonunun durumuna ve zeminin üzerindeki trafik yoğunluğuna göre tasarlanmış, daha önceden alt yapısı tamamlanmış kaplamadır. Poliüretan son kat kaplama endüstriyel, dekoratif, hijyenik, tekstürlü, şeffaf gibi farklı amaçlarla kullanılan m2 fiyatları ekonomik zemin kaplamasıdır.
Poliüretan son kat kaplama beton koruyuculuğunun yanı sıra hijyen bir kaplama türüdür. Değişik uygulama yöntemleri olduğu gibi farklı finaller de yapılmaktadır.
Poliüretan son kat kaplama çeşitleri bir hayli fazladır. Self Leveling Düz parlak camsı, yarı mat veya tam mat bitişli son kat poliüretan kaplama, Mortar (dökme) son kat poliüretan kaplama, multilayer (çok katmanlı) son kat poliüretan kaplama, Portakal Kabuğu Görünümlü (Grenli-Tekstürlü) son kat poliüretan kaplama, Tasarım çalışması yapılmış Dekoratif bitişli son kat poliüretan kaplamalar, Naturel, (Şeffaf) bitişli son kat kaplamalar, eskitme son kat poliüretan kaplamalar, zımpara yüzeyli bitişli son kat poliüretan kaplamalar olarak adlandırıp, sıralayabiliriz.
Katagorilere ayırdığımız bu son kat poliüretan kaplamalarının hepsinin farklı bir özellikleri ve avantajları vardır. Son kat poliüretan kaplama yapılacak alanda, kaplama sistemini belirleyen unsurlar göz önüne alınmalı (mekanik durum, fiziksel darbeler, kimyasal kullanım dereceleri ) sarfiyat ve kullanılacak poliüretan reçine özenle seçilmelidir.
Poliüretan son kat kaplama kaplatmak istediğiniz zeminlerinizin ekspertizlerinin ve analizlerinin çok iyi yapılması gerekmektedir. Yapılan son kat poliüretan kaplamanın görselliğinin yanı sıra işlevselliği, beklentilere cevap verebilmesi ve uzun ömürlü olması tamamen beton analizi ile ilişkilidir. Dinamik-Statik hesaplamalar, doğru analiz, sistem belirleme ve sorunsuz uygulama yapılan kaplamanın başarılı olması ile bağlantılıdır.
Poliüretan son kat kaplamaların fiziksel ve mekanik dayanımını üst seviyeye çıkarmak için poliüretan UV boya kullanmak gereklidir. Poliüretan UV boya yapılan son kat poliüretan kaplamanın ömrünü artırdığı gibi sürtünme ve aşınma dayanımlarını da üst seviyelere çıkarır. Aynı zamanda renk solması, renk değişimi gibi olumsuzluklarda ortadan kalkar.
Poliüretan son kat kaplamalarda renk tercihi arasında fiyat farkları yoktur. mavi poliüretan kaplama ile kırmızı poliüretan son kat kaplama aynı fiyattır. Sarı poliüretan kaplama 25 TL. Gri poliüretan kaplama 28 TL. değildir. Renk tercihiniz esnasında fiyat farkı olmadığı tüm renklerin aynı fiyata yapıldığı sadece sistemler arasında fiyat farkları bulunduğu bilinmelidir.
Poliüretan son kat kaplamalarının m2 fiyatları alanın büyüklüğü ile orantılıdır. Bu tür uygulamalarda metraj çok önemlidir. Metraj çoğaldıkça Poliüretan son kat kaplama m2 maliyet fiyatları ucuzlar.
Kaymazlık istenilen zeminlerinizde camsı düz bitişli ama kaymayan parlak uygulama yapmamız sizin bizimle kontakt kurmanızla gerçekleşir.
Firmamız Beton koruyucu kaplamalar konusunda uzman bir kuruluştur. İstanbul içi ekspertiz çalışmamız ücretsiz olup şehir dışı zemin analizlerimiz maliyet masraflarımız kadardır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime