Poliüretan zemin kaplama görsel açıdan şık ve estetik görünümlü bir zemin kaplama türüdür. Ayrıca poliüratan zemin kaplama bir koruyucu katman oluşturduğu gibi iyi bir su izolasyonu (su yalıtımı) yapar.kullanıldığı alanın deforme olmasını engelleyerek zeminin ömrünü artırır. Poliüretan kaplama epoksi kaplamadan daha esnek bir kaplama türüdür. Bu nedenle poliüretan zemin kaplamanın yanı sıra su izolasyonu amaçlı teraslarda sık kullanılan bir su yalıtım malzemesidir.

Poliüretan zemin kaplama çift kompenantlı kimyasal reçinedir. Ana reçine kürlenme ajanı (Hardener) ile karıştırıldığında kullanıma hazırlanır. Uygulandıktan 6 saat sonra yavaş, yavaş sıvı halden katı hale geçer. Üzerine basma süresi 24 saat tam kürünü alma süresi ise yedi gündür. Kürlenme süresi hava şartlarına ve sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir.

Poliüretan zemin kaplama lamine (bütün) bir kaplama sistemidir. Ek ve derz yeri yoktur. Renk yelpazesi geniş üzerinde her türlü tasarım imkanı veren özel bir o kadar da dayanımlı, uzun ömürlü, endüstriyel zemin kaplama çeşididir.

Poliüretan zemin kaplamadan beklentilerin fazla oluşu poliüretan zemin kaplamanın gelişmesine sebep olmuştur. Poliüretan zemin kaplamanın kullanıldığı yerler bir hayli geniştir.

Poliüretan zemin kaplama Konutlarda, Kreşlerde, laboratuarda, Hastanelerde,sterilizasyon odalarında, garajlarda, Fabrikalarda, Entegre Tesislerde, İlaç Fabrikalarında,Atölyelerde, Tekstil Sektöründe, Otoparklarda, Depolarda, Gıda Üretim Tesislerinde, Sağlık Hizmeti veren Kurum ve Kuruluşlarda, spor sahalarında, uçak hangarlarında, Ortak Kullanım Alanlarında, Resmi Dairelerde, Mağazalarda, AVM’lerde Hava Alanlarında vs. kullanılan uzun ömürlü bir kimyasal kaplamadır.

Teknolojinin hızla gelişmesi Kimya sektörünün de gelişmesine neden olmuş, bununla bağlantılı olarak poliüretan reçinelerde gelişerek teknolojiye ayak uydurmuşlardır.

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni atılan ve kürünü almayan nemli bir beton üzerine poliüretan zemin kaplama yapılabilmektedir.

Poliüretan zemin kaplamayı canlı parlak veya yarı mat hatta tam mat olarak zeminde görmeniz mümkündür. Poliüretan zemin kaplamanın farklı bitişlerle sonlanabilen finaller yapmaya müsait yapısı vardır. camsı, düz yüzeyli Poliüretan zemin kaplama, portakal kabuğu görünümlü poliüretan zemin kaplama, zımpara yüzeyli kaymaz poliüretan zemin kaplama, şeffaf poliüretan zemin kaplama, eskitme beton görünümlü poliüretan zemin kaplama, dekoratif poliüretan zemin kaplama, endüstriyel poliüretan zemin kaplama, ekonomik poliüretan zemin kaplama elde etmek mümkündür.

Poliüretan zemin kaplama aynı zamanda hijyen ve antibakteriyel bir zemin kaplama sistemi olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Temizliği çok kolay, bakımı ise ekonomiktir. Zemine ekstra bir yük bindirmez aksine betonu korur ve tozumayı engeller. Görsel olarak ta son derece estetik olan poliüretan kaplamalar ayrıca araç ve yaya trafiğine de dayanımlı uzun ömürlü kaplama türüdür.

Şirketimiz poliüretan zemin kaplama sektöründe deneyim kazanmış referanslı bir kuruluştur. Poliüretan zemin kaplama m2 fiyatlarımız her bütçeye uygun olarak belirlenmektedir.

Poliüretan genellikle zemin kaplama amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle poliüretan zemin kaplama uygulama tekniğine göre değişen katmanlardan oluşan sistemin adıdır. Poliüretan zemin kaplamanın tabaka kalınlığı dayanım tablo mukavemeti  betonun kalitesine ve istenilen taleplere istinaden değişir. Poliüretan zemin kaplamanın m2 fiyatları ise tamamen m2 sarfiyatı ile orantılıdır.

Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat  vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Uzun ömürlüdür
  • Asit, kimyasal ve alkalilerden etkilenmez
  • Sürtünme ve aşınma darbelerine dayanıklıdır.
  • Her türlü araç ve yaya trafiğine dayanıklıdır.
  • Antibakteriyal bir üründür.
  • Ek yeri(derz boşlukları) olmadığından dolayı bakteri üremesini engeller.
  • Temizlemesi kolay ve hijyendir.
  • Estetik ve şık görünümlüdür.
  • Renk seçenekleri sınırsızdır.

Aranacak kelime