Şeffaf poliüretan kaplama transparan, saydam bir kaplama türüdür. Üzerine uygulanan zeminin görülmesine engel teşkil etmez. Aksine Şeffaf poliüretan kaplama uygulanan zemindeki konum daha şık ve daha estetik görünür. Şeffaf poliüretan kaplama aynı zamanda su yalıtımında da kullanılan özel bir kaplama türüdür.

Şeffaf poliüretan zemin kaplama clear,saydam, transparan saf poliüretan reçinedir. A ve B kompenantlarının ölçekli ve homojen bir şekilde karışmasıyla kullanıma hazır hale gelir.
Şeffaf, clear poliüretan zemin kaplamayı diğer kaplamalarından ayıran özelliği cam gibi saydam oluşudur. Bu nedenle uygulandığı ve üzerine kaplandığı zemindeki görselleri daha canlı görmenize olanak sağlamasıdır.
Şeffaf, clear poliüretan zemin kaplama diğer yapı kimyasallarında olduğu gibi ek yeri olmayan parçasız lamine bir kaplama çeşididir. Hijyen ve antibakteriyeldir. Sürtünme ve aşınmalara karşı dayanımı mevcuttur. İçerisinde dolgu ve benzeri ajanlar ihtiva etmediğinden dolayı sağlam ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Solvent gibi uçucu ve sağlığa zararlı kimyasallar içermez. Yaya trafiğine uygundur, tozumayı engeller, estetik ve görsel olarak mekana ayrı bir hava katar,
Şeffaf poliüretan zemin kaplamanın Şirketimizde Şeffaf, Yarı mat şeffaf ve Tam mat şeffaf olarak üç ayrı versiyonu mevcuttur. Sizlerden gelen ihtiyaca göre bu üç şeffaf poliüretan reçineden en uygun olanı projede hayata geçirilerek, naturel, klasik, eskitilmiş görünümlü estetik, farklı ve objektif bir zemin elde edilmesi sağlanır.
Şeffaf poliüretan zemin kaplamanın zemin betonunun özelliğine ve ihtiyaca göre farklı uygulama, tasarlama teknikleri mevcuttur. Bozuk deforme olmuş zeminlerde dökme (mortar) Şeffaf poliüretan zemin kaplama, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu zeminlerde self leveling şeffaf poliüretan zemin kaplama, yaya trafiğinin az olduğu zeminlerde coating (rulo ile sürme) şeffaf poliüretan zemin kaplama, sıklıkla yaptığımız uygulamaların başında gelmektedir.
Şeffaf poliüretan zemin kaplamanın parlak ve tam şeffaf versiyonunun uygulandığı zeminde görsel olarak bakınca zeminin ıslak olduğu hissine kapılacak kadar yanıltıcı bir görsele şahit olacaksınız.
Yarı mat şeffaf poliüretan zemin kaplama uygulanmış zeminlerde ise sanki zeminde ince bir buz tabakası görüyormuşsunuz gibi bir zemin oluşur. Ayrıca yarı mat şeffaf poliüretan zemin kaplama yapılmış zeminlerde yoğun ışık süzmesi zeminde yansımaz bu durum göz yorulmasının önüne geçer. Bu uygulama özellikle TV stüdyolarında sıklıkla kullandığımız bir uygulamadır.
Şeffaf poliüretan zemin kaplamanın sıklıkla uygulandığı yerler Cafe, Mağaza, Kreş, Sergi Salonları, Showroom, TV stüdyoları, konut vs. zeminin mekanla ön plana çıktığı konsept tamamlayıcılığının istenildiği göze hitap eden tüm yaşam alanlarında kullanılır.
Şeffaf poliüretan zemin kaplamayı beton üzerine direkt olarak uygulama imkanı da mevcuttur, Şeffaf poliüretan zemin kaplama yapılacak zemine herhangi bir alt yapı çalışmasına gerek yoktur.
Şeffaf poliüretan zemin kaplamanın m2 fiyatları TL veya Euro baz alınarak hesaplanır. Sandığınız kadar pahalı olmayan şeffaf kaplamalar gerçekten ekonomik bütçelerle şirketimiz tarafından uygulanmaktadır.
Yapı kimyasalları ve zemin kaplama uygulamaları ile iştigal eden meslektaşlarımıza, yapı kimyasalları kullanan Mimarlarımıza, İnşaat Mühendislerimize ve Müteahhit firmalara epoksi kaplama poliüretan kaplama, epoksi boya, poliüretan boya, koruyucu görevi üstlenen isterlerse şeffaf (clear) yarı mat veya tam mat vernik ( Cover Yapı Kimyasalları) markası altında satışını yaptığımızı belirtmek isteriz.

Aranacak kelime